FANDOM


Zylic
Dusza za duszę, to prosty rachunek. Jeśli pragniesz czyjejś śmierci tak mocno, że jesteś w stanie zapłacić unicestwieniem własnego ja, przywołaj Zylica. Pożre twą duszę i dzięki zyskanej w ten sposób sile ruszy, by zabić istotę, którą wskażesz. Nic nie zdoła uchronić jej przed śmiercią – ani technika, ani obrzędy ku czci innych bogów, ani nawet transfer do ciała cyborga. Ucieczka pozwoli odwlec moment śmierci, jednak prędzej czy później Zylic dopadnie ofiarę, rozedrze jej ciało na strzępy i pochłonie ducha. Zylic to najpotężniejszy z trzech Ogarów, jakie Pożeracz Światów poszczuł na ludzkość. Nie jest bogiem w pełnym tego słowa znaczeniu, nie potrafi nawet przemieszczać się poprzez pustkę kosmosu, a moce, jakimi dysponuje, są niczym w porównaniu ze zdolnościami Nnyrta lub Obłędu. Dysponuje jednak potęgą zbyt wielką, by mógł się z nim mierzyć jakikolwiek człowiek. Ogar Zniszczenia to najemnik, którym oszaleli z nienawiści ludzie szczują się nawzajem, woląc odejść w niebyt razem ze swymi wrogami, niż żyć w gniewie i bezsilności.
Zylic potrafi przyjąć różne formy, od małego, bezbronnego dziecka, po wielką bestię przypominającą plugastwo Hordy. Posiada jednak kilka postaci, z których korzysta niezwykle często – są wygodne, ale przede wszystkim skuteczne podczas poszukiwania, osaczania i mordowania ofiary. Jako człowiek, wygląda najczęściej jak potężnie zbudowany, naszpikowany cybertechniką murzyn o białych włosach. W walce przyjmuje formę wielkiego, czarnego węża, z którego paszczy wyrasta tuzin długich, zakończonych kolcami macek, lub potężnej, podobnej do małpy bestii o przypominającej zardzewiałą stal skórze, walczącej przy pomocy sześciu potężnych łap. W każdej z tych postacijest niezwykle silny, szybki i wytrzymały – bez problemów rozprawi się nawet z grupą bojową cyborgów.
Ogar Zniszczenia nie jest wrogiem, którego obawia się cała ludzkość. Zabija pojedyncze osoby – często zdarza się, że ofiara ucieka przez wiele miesięcy, zanim zdoła ją dopaść. Choć zawsze atakuje wysoko postawione osobistości, ich śmierć daje się odczuć najwyżej w skali planety lub układu. Ludzie nie dostrzegają jednak, że kolejne polowania zabierają mu coraz mniej czasu. Pochłonięte dusze czynią Ogara Zniszczenia coraz silniejszym. Możliwe, że za kilkanaście lat będzie mógł przyjmować „zlecenia” na większe grupy, zaś z czasem na ludność całych miast lub planet. Z czasem to on, a nie bestie Hordy, może stać się przeciwnikiem, którego człowiek nie zdoła pokonać. Dlatego trzeba powstrzymać go jak najszybciej.

PrzypisyEdytuj

Andrzej "Enc" Stój w Nemezis str. 168-169

Kanoniczny
Kanoniczny

Artykuł ma zawierać tylko treści pochodzące z oficjalnego podręcznika. Prosimy o uwzględnienie tego podczas edycji.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.