FANDOM


Zielny dach wejscie

Zielny Dach z zewnątrz

Zielny dach

Jeden z pokoi mieszczących się pod Dachem

Dach malowidlo

Malowidło naścienne w jednym z pokoi Dachu

TReFormer

TReFormer imprezuje po koncercie

W labiryncie ciasnych uliczek Ogona mieści się wiele klubów, pubów, świetlic, palarni narkotyków i amatorskich teatrów. Zielny Dach na pierwszy rzut oka nie różni się specjalnie od pozostałych miejsc, z wyjątkiem faktu że umiłowała go lokalna bohema. Cieszy się reputacją miejsca w którym spotykają się artystyczne elity całego Ogona.

Wygląd i klimatEdytuj

Dach to sieć ciasnych korytarzy i przylegających do nich niewielkich pokoi. Każde pomieszczenie umeblowane jest w inny, często mocno przypadkowy sposób. W całym lokalu unosi się zazwyczaj dość gęsty, ziołowy dym. Na sofach, plecionych pufach, otomanach czy podłodze przesiadują goście, zaciągając się dymem, pijąc Ogonówkę, prowadząc długie dyskusje, słuchając muzyki, czy oddając się różnym formom medytacji lub rozrywki.

Częstym zjawiskiem są spontaniczne koncerty, przemówienia lub próby agitacji politycznej. Do popularnych tematów należą: religia, polityka, metafizyka, sztuka, natura człowieka i ogólnopojęty sens życia.

Specyficzna atmosfera odużenia oraz elitarystyczna reputacja czynią z tego miejsca jedno z głównych pól działania wszelkiej maści sekt i radykalnych ugrupowań.

Znani bywalcy DachuEdytuj

  • "Lord" Henry Wire - samozwańczy filozof, utracjusz i syn bogatego rodu. Klasyczny przypadek młodego szlachcica który wpadł w pułapkę bohemy. Popularny ze względu na cyniczne poczucie humoru, ostentacyjnie propagowanie amoralności oraz pański gest.
  • TReFormer - zespół muzyczny grający odmianę psychodelicznego rocka i muzyki elektronicznej. Nawołują do życia zgodnego z naturą, uwolnienia się od ucisku korporacji oraz zakończenia wojen. Ze zględu na liczne andyrządowe hasła zawarte w ich piosenkach, zespół ma oficjalny zakaz grania w miejscach publicznych. Pojawia się na większości nielegalnych koncertów odbywających się na terenach przylegających do geo-terraformera G2.
  • Kazue Gendo - miłośnik malarstwa, poezji, narkotycznych ziół i filozofii. Znany również jako Mistrz Gendo - osnuty złą sławą mistrz tortur i przesłuchań należący do Czarnego Smoka. Pod Dachem przebywa zawsze w obstawie kilku cyngli.
  • Miria Löwe - działaczka społeczna, poetka i piewczyni socjalistycznych idei zakładających pełną opiekę socjalną, zniesienie własności prywatnej i pracę dla osiągnięcia generalnego dobrobytu.

PlotkiEdytuj

  • Podobno pierwotna nazwa klubu brzmiała Zielony Dach, jednak litera "o" odpadła i zamiast ją naprawić, zmieniono nazwę miejsca.
  • Dach opłaca kilku Oficerów GEO-9 by ci zapewniali mu ochronę oraz trzymali swoich kolegów z daleka od klientów Dachu.
  • Podobno właścicielem Dachu jest klan Czarnego Smoka.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.