Mapa sektora /10.03/

Gorąca, niebiesko-biała gwiazda znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie układu Eclipse, w odległości około 220 lat świetlnych od Eclipse-2.

Zebulon Mills widziany z powierzchni siódmej planety układu.

Aktualnie system znajduje się pod kontrolą Aquarius Minig Corp, która wykupiła około 10 lat temu prawa do kolonizacji układu i eksploatacji jego złóż. System słabo rozwinięty ekonomicznie i demograficznie. Dwa porty kosmiczne klasy I i II.

Układ planetarny[edytuj | edytuj kod]

 • Zebulon I - niewielka planeta skalista, najbliższa gwieździe systemu. Temperatura na spieczonej powierzchni planety waha się od -180 °C do 500 °C. Analiza struktury wewnętrznej wskazuje na brak cennych złóż minerałów.
 • Zebulon II - druga licząc od słońca planeta skalista układu. Masa odpowiadająca Ziemi, brak atmosfery, silna aktywność wulkaniczna wskazuje na istnienie gorącego wnętrza planety. Temperatury na powierzchni -200°C do 230°C.
 • Zebulon III - układ dwóch niewielkich planet skalistych o podobnej masie, równej około 60% masy Ziemi. Obie planety są pozbawione atmosfery, ich zastygłą powierzchnię pokrywają liczne kratery uderzeniowe.
 • Zebulon IV - olbrzymia planeta skalista o wielkości nieco ponad pięć razy większej niż Ziemia, jednocześnie o wyjątkowo niskiej masie, równej połowie masy Marsa. Powierzchnia pokryta zakrzepniętym szkliwem pochodzenia wulkanicznego. Istnieje niesprawdzona teoria, jakoby wnętrze Zebulon IV było puste, wydrążone na skutek działania sił natury, lub wdziałania istot rozumnych. Ekspedycje sponsorowane przez Aquarius Minig Corp nie potwierdziły tej tezy. Podczas wierceń na głębokość 50 do 70 km natrafiono na niezwykle odporną warstwę monokrystałów krzemu. Głębsze odwierty wymagały użycia sprzętu, który jest finansowo poza zasięgiem Aquarius Minig Corp. Prace nad odwiertami zarzucono jako ekonomicznie nieuzasadnione.
 • Zebulon V - pierwszy z dwóch gazowych olbrzymów układu. Typowa planeta gazowa, atmosfera składa się głównie z wodoru i helu, wewnątrz znajduje się kamienno-metalowe jądro.
 • Dendera - szósta planeta w układzie, jedyna posiadająca naturalną atmosferę i ekosystem, na powierzchni kolonia górnicza AMC - New Jeruzalem i rozproszone prymitywne osiedla Ekologów
 • Pas planetoid, prawdopodobnie pozostałość po zderzeniu Zebulon VII z obiektem pozaukładowym.
 • Zebulon VII - lodowa planeta karłowata otoczona licznymi pierścieniami planetoid, stanowiącymi prawdopodobnie pozostałości zderzenia Zebulona VII (który był pierwotnie o wiele bardziej masywną planetą), z nieznanym ciałem niebieskim, prawdopodobnie pochodzenia pozaukładowego. Planeta składa się głównie z lodu metanowego i zamarzniętego amoniaku. Pobieżne badania geologiczne wykonane na zlecenie Aquarius Minig Corp wykazały brak cennych złóż metali. Wewnątrz planet znajduje się źródło ciepła - jest nim prawdopodobnie płynne jądro. Na skutek działania ciepła, na powierzchni Zebulon VII często pojawiają się wulkany lodowo - błotne, szybko zamarzające na pozbawionej atmosfery powierzchni.
 • Zebulon VIII - kolejny gazowy olbrzym, przypominający rozmiarami Jowisza z układu Sol. Liczne księżyce, w większości niewielkie. Na jednym z księżyców znajduje się orbitalna stacja przeładunkowa Nora
 • Gęsty pas asteroid, część z nich stanowią cenne planetoidy metalowo - kamienne, będące obiektem intensywnej eksploracji górniczej Aquarius Minig Corp i niezależnych klanów górniczych. W pasie znajduje się wiele habitatów górniczych.

Populacja[edytuj | edytuj kod]

Populacja Zebulon Mills liczy około stu tysięcy osadników rozrzuconych po całym systemie. Gro populacji mieszka i pracuje w New Jeruzalem, pozostali są rozproszeni w koloniach górniczych. Jedynym większym osiedlem w systemie oprócz New Jeruzalem jest stacja przeładunkowa Nora licząca około dwóch tysięcy stałych mieszkańców. Pracownicy AMC stanowią około 40% całej populacji Zebulon Mills.

 • Ekolodzy - pozostałości koloni założonej na Denderze, przez jedną z sekt ekologicznych. Aktualnie populacja kolonii jest rozproszona po całej planecie, nastąpił regres cywilizacyjny do okresu przed-technologicznego.
 • Nora - stacja przeładunkowa, dla frachtowców pozaukładowych transportujących rudę wydobywaną w New Jeruzalem oraz w koloniach orbitalnych pobliskiego pasa asteroid, do hut znajdujących się na Aquarius Prime. Stacja posiada port kosmiczny klasy II.
 • Kolonie Górnicze Pasa ZB IX - kilkadziesiąt niewielkich koloni górniczych zbudowanych przez Klany górnicze i Aquarius Minig Corp w pasie asteroid leżącym za Zebulon VII.

Siły bezpieczeństwa[edytuj | edytuj kod]

Układ jest w całości własnością korporacji Aquarius Minig Corp, pilnowanie porządku i obronę systemu powierzono, zewnętrznej firmie. Aktualnie kontrakt na ochronę przestrzeni systemu obsługują Lance Security Inc. System bezpieczeństwa w Zebulon Mills jest bardzo słaby, właściwie najemnicy chronią tylko instalacje AMC i ich konwoje z rudą. Poza ochroną ogólnosystemową, finansowaną z podatków korporacyjnych, poszczególne osiedla zatrudniają własne siły porządkowe dla pilnowania porządku na terenie kolonii, znów system wymiaru sprawiedliwości jest dość pierwotny i słabo rozwinięty.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.