FANDOM


Cyberpurytanie
Złodzieje Snów to jedna z sekt działających na terenie GEO-9. Jej członkowie wyznają Talic - Ogara Pragnień. W imieniu tego bóstwa grzebią w psychice niewinnych obywateli. Ugrupowanie odpowiedzialne jest za wiele porwań w mieście. Sekcie przewodzi mężczyzna znany jako Przebudzony.

PrzebudzonyEdytuj

Przebudzony niegdyś był pracownikiem Infinity i dobrze zarabiającym biznesmanem. Wówczas jeszcze nosił imię Stephen Emilfork. Jego szczęśliwe życie skończyło się jednak, gdy pewnego dnia podczas prac nad siecią Cortex doszło do nieszczęśliwego wypadku. W jego wyniku mózg Emilforka uległ poważnemu uszkodzeniu. Młody wówczas mężczyzna stracił możliwość śnienia, lub jakiejkolwiek rejestracji snu - dla niego jedno i drugie oznaczało to samo.

Na snach jednak proces deformacji stanu umyslowego Stephena się nie zakończył. Biedak zaczął cierpieć na bezsenność, z czasem też zaczęły zanikać zwykłe emocje. Początkowo zastępowała je desperacja oraz wspomnienie dawnych uczuć. Wkrótce jednak okazało się, że Emilfork nie jest w stanie utrzymać przy sobie resztek dawnego ja. Gdy odeszła jego żona i stracił pracę, zniknął gdzieś na długie lata. Powrócił już jako Przebudzony.

W którymś momencie swojego odosobnienia Stephen Emilfork dowiedział się o Ogarze Pragnień. Widząc w tej istocie swój odpowiednik, rozpoczął swój bluźnierczy kontakt z mrocznymi bogami. Mężczyzna nadał sobie miano Przebudzonego i zaczął tworzyć sektę w której sam miał pełnić rolę najwyższego kapłana. Oficjalnie Złodzieje Snów czczą właśnie Talic, jednak ze względu na jej ograniczone wpływy zwracają się także ku innym mrocznym bóstwom.

By stworzyć swoją sektę Przebudzony musiał wykorzystać całą wiedzę jaką zdobył o ludzkim umyśle pracując dla Infinity. Wiedział jak okaleczyć psychicznie ludzi, a tym samym zbliżyć ich do samego siebie. Tak też znalazł swoich pierwszych popleczników.

Złodzieje SnówEdytuj

Nie wiadomo gdzie znajduje się kryjówka sekty. Nieznana jest także tożsamość jej członków, choć łatwo się domyśleć że są to w głównej mierze ludzie o skrzywionej psychice. Nieliczni, którym udało się chociaż częściowo pozbierać swoją psychikę po spotkaniu z sektą, wspominają ciemne pomieszczenia i milczących ludzi w maskach, którzy potem unosili się wspólnymi jękami w narkotycznym transie przypominającym orgię.

Sposób działaniaEdytuj

Przebudzony, wraz ze swymi pierwszymi sługami, skonstruował skomplikowaną aparaturę, która w połączeniu z mrocznymi rytuałami jest w stanie sięgnąć do głębi duszy każdej żywej istoty. Najwyższy kapłan, oraz jego słudzy w pewnym stopniu narkotyzują się emocjami i wspomnieniami wydobywanymi z porwanych ludzi. Nieszczęśnicy podłączani są do maszyn, a następnie Złodzieje Snów modlą się o łaskę mrocznych bóstw. Jest to jedyny sposób jaki Przebudzony posiada na ponowne czucie. Potrafi w ten sposób wtłoczyć w siebie emocje swoich ofiar - ich przerażenie, ból i bezradność. Przy niektórych zbiorowych transach, z uwięzionych udaje się także wydobyć część ich wspomnień i na tę ulotną chwilę przeżyć je samemu.

Dla dawców emocji cały proces jest koszmarem. Ich psychika zostaje trwale wypaczona i okaleczona. Złodzieje Snów nie zabijają porwanych. Wypuszczają ich z powrotem do miasta. Większość z nich nie jest już w stanie wieść swoich dawnych żywotów. Część z nich zwraca się nawet do sekty, składającej się z podobnych im skrzywdzonych i zobojętniałych ludzi.

OfiaryEdytuj

Przebudzony wiecznie poszukuje nowych doznań. Jego głód nie może zostać zaspokojony, a jego frustracji dopełnia fakt, że z ofiar udaje mu się pozyskać jedynie negatywne emocje. Ponieważ jednak istotna jest także siła zyskiwanych przeżyć, ofiarami Złodziei Snów bardzo często padają dzieci oraz kobiety, które dostarczają większych dawek emocji.

PlotkiEdytuj

  • Podobno Przebudzony szczególnym zainteresowaniem darzy mnemokurierów - ludzi, którzy dobrowolnie oddają cząstkę swoich własnych wspomnień. W jego obecnym stanie, mnemokurierzy objawiają się jako nielogiczna zagadka.
  • Członkowie Infinity znają prawdziwą tożsamość Przebudzonego, jednakże milczą, nie chcąc zdradzać jego powiązania z organizacją.
  • Podobno Szalony Jake, jeszcze za czasów swojej służby w U.O.GEO-9 prowadził dochodzenie w sprawie Złodziei Snów.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.