FANDOM


Streetracing
Całkiem znaną, choć niezupełnie legalną, rozrywką w GEO-9 są odbywające się głównie nocą wyścigi uliczne.

HistoriaEdytuj

Tzw. streetracing w GEO-9 korzenie ma w pomniejszych pojedynkach między młodymi właścicielami efektownych samochodów. Te w gruncie rzeczy szczeniackie rywalizacje zyskały sobie dość szybko otoczkę 'fajnego' zajęcia. Wieści o nocnych rajdach obiegły całe miasto i streetracingiem zaczęły się interesować coraz szersze kręgi ludzi.

Niebawem wyścigi przestały przypominać tajemne spotkania grupek znajomych. Zmagania kierowców zaczeli oglądać nie tylko kumple i dziewczyny startujących, ale także zwykli, żądni wrażeń mieszkańcy GEO-9. Także organizacja zawodów uległa zmianie - zaczęto wytyczać dłuższe i trudniejsze trasy.

W miarę rozwoju sportu, podejście zawodników do wyścigów stało się coraz bardziej poważne. Pojawiły się pierwsze zakłady, nieraz o samochody lub spore ilości pieniędzy. Streetracingiem zainteresowały się także różnego rodzaju gangi i zgrupowania, takie jak np. Czarni Jeźdźcy.

Wraz z zapotrzebowaniem na lepsze samochody, zaczęły rozwijać się zakłady takie jak Nora Auggie'go - chyba najlepiej znane miejsce wśród streetracerów chcących podrasować swoje ulubione maszyny.

Obecnie streetracing działa prężnie zarówno poprzez organizowane turnieje, jak i jako indywidualne i często bardziej osobiste niż zawodowe, wyścigi odbywające się w całym mieście. Całość oczywiście nie jest legalna i choć powszechnie wie się o istnieniu nocnych wyścigów, ciężko jest ustalić gdzie i kiedy będą się akurat odbywać kolejne zawody. U.O.GEO-9 ma zresztą poważniejsze problemy na głowie niż streetracing, w którym zwykle jeśli ktoś odnosi obrażenia lub ginie, to jest nim któryś z rajdowców - a to akurat Oficerom nieszczególnie przeszkadza.

Znane trasy:Edytuj

  • Dockway - trasa prowadzi przez zamarznięte pustkowie jakim są Stare Doki. Zawodników czekają ciężkie manewry po oblodzonej powierzchni, między pustymi wrakami statków oraz opuszczonymi fabrykami i zwałami śmieci.
  • Petersówka - trasa obejmuje znaczną część zapuszczonej Autostrady 32. Jej nazwa wywodzi się od kierowcy, który jako pierwszy zaproponował wykorzystanie owej jezdni do streetracingu. Frank Peters był też jej pierwszą śmiertelną ofiarą. Niestety nie ostatnią.
  • Fabryczna - średniej trudności trasa prowadząca między fabrykami Pieca. Jej niekwestionowanym mistrzem był niegdyś przywódca Czarnych Jeźdźców - Seiji Takara.

Znani zawodnicy:Edytuj

  • David Mills - jeden z lepszych kierowców i najlepszy drifter w mieście. Członek gangu Czarnych Jeźdźców, także znanego z brania udziału w turniejach.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.