FANDOM


Wielebny Rufus jest charyzmatycznym przywódcą Kościoła Dnia Ostatniegoo, działającego na terenie GEO-9.

HistoriaEdytuj

Wielebny zaczął swoją karierę wraz z powołanym przez siebie Kościołem. Początkowo sporadycznie pojawiał się w przekazach Cortexowych, jednak z czasem coraz częściej głosił swoje płomienne kazania. Jego naturalna charyzma, połączona z dużymi umiejętnościami oratorskimi, spowodowała, iż wiele osób uważnie słucha, co ma im do powiedzenia. Nie jest znana dokładna liczba sympatyków Wielebnego, jednak władze uważają, że może to być kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców - głównie z okolic Podbrzusza.
Tłum

Tłum zwolenników Wielebnego podczas jednego z jego kazań na zhackowanym telebimie.

Rufus jest bardzo tajemniczą postacią i niewiele można o nim powiedzieć. Mimo iż bardzo często jest obecny dzięki Cortexowi w domach wielu osób, nie znaleziono jeszcze nikogo, kto spotkałby go osobiście. Władze i służby odpowiedzialne za spokój w mieście bardzo intensywnie poszukują śladów Wielebnego, jednak, jak na razie, bezskutecznie. Stworzony na potrzeby dochodzenia portret psychologiczny, określa go jako niebezpiecznego fanatyka, którego motywacją jest zmienić obowiązujący porządek społeczny. Wśród anonimowych zwolenników Kościoła Wielebny jest nazywany "głosem sumienia całej ludzkości".

Obecnie działalność Wielebnego nie jest oficjalnie zabroniona, jednak powszechnie wiadomo, iż władze bardzo intensywnie go poszukują. Są tacy, którzy uważają, iż nie tylko władzom zależy na znalezieniu Rufusa.

PlotkiEdytuj

  • Są tacy którzy uważają, iż Wielebny nie istnieje i jest tylko projekcją, która ma na celu dotrzeć do jak największej ilości ludzi i zbuntować ich przeciw władzy. Na to, kto za nim stoi, teorii jest wiele - jedni mówią, że korporacje, inni, że gangi, a jeszcze inni, że Pożeracz Światów.
  • Podobno kilka osób widziało personę przypominającą Wielebnego, kiedy wysiadała z drogiej limuzyny gdzieś w GeoCity.
  • Podobno Wielebny jest przywódcą grupy CortexCrackers i swoimi kazaniami próbuje odwrócić uwagę od zbrodniczej działalności cyfrowych terrorystów.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.