FANDOM


Tower52
Wieża 52
, zwana potocznie Wieżą Babel, jest największym biurowcem Upperside. Jej nazwa ma upamiętniać śmierć 52 pracowników którzy zginęli w nieszczęśliwym wypadku, jaki zdarzył się w trakcie prac konstrukcyjnych, podczas budowy biurowca. Poszczególne zespoły pięter wewątrz budynku noszą nazwiska tragicznie zmarłych budowlańców.

Wewnątrz Wieży, swoje siedziby oraz biura ma kilkaset różnego rodzaju firm, które stać na wynajęcie powierzchni w tym prestizowym budynku. Niektóre z firm zajmują zaledwie kilka pomieszczeń, podczas gdy te bogatsze posiadają nawet kilka pięter. Znajdują sie tutaj między innymi biura firmy windykacyjnej Unisec oraz niewielkie przedstawicielstwo Free Trade Coalition. W niedługim czasie ma tutaj także powstać jeden z punktów Clone4You - o tyle specyficzny, że nie będzie się mieścił w zwyczajowym wolnostojącym, niewielkim kiosku.

Wieża 52 jest o tyle ciekawa pod względem administracyjnym, że nie należy do żadnej firmy ani korporacji. Co trzy lata ogłaszany jest konkurs na adminstratora który będzie zarządzał budynkiem oraz pracownikami zatrudnionymi jako obsługa porządkowa i techniczna Wieży, w którym udział może wziąć każdy kto posiada odpowiednie kwalifikacje. Przyjętą metodą wyboru nowego administratora jest demokratyczne głosowanie, w którym każda z firm posiadająca wynajętą powierzchnię na terenie Wieży ma jeden głos. Wybrany adminstrator urzęduje trzy lata, po czym organizowane są kolejne wybory, w których obecny zarządca oczywiście także może wziąć udział.

PlotkiEdytuj

  • Często mówi się o tym że administratorem budynku zostaje ten, kto uzyskał poparcie najbogatszych firm. Podobno powszechnym jest proceder kupowania głosów od mniejszych firm, działających na terenie budynku.
  • U.O. GEO-9 podejrzewają że na terenie Wieży 52 znajduje sie kilka firm-słupów, które w rzeczywistości należą do klanów Syndykatu, i poprzez które załatwiane są ciemne interesy z bogatszą klientelą, mającą sprawę którą może się zająć jedynie mafia.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.