FANDOM


Gridlock

Forman w trakcie jednego z nocnych wypadów

Wayne „Gridlock” Forman jest jednym z najlepszych zawodników drużyny LGS - Kupców z Nowego Portu. Urodził się w dzielnicy biedoty jaką są Stare Doki, ale dzięki swojemu talentowi i determinacji w końcu udało mu się uciec ze slumsów.

HistoriaEdytuj

Jak każdy młodzieniec zamieszkujący najgorsze dzielnice GEO-9, tak i Forman miał w swoim życiu epizod związany z przynależnością do gangu. W jego przypadku tym gangiem byli Patrioci. Zauroczony fasadą ideologii jaką gang stworzył sobie na potrzeby usprawiedliwiania swoich akcji, młody Forman brał udział w kilkunastu napadach i walkach pomiędzy gangami. Na oczy przejrzał dopiero, kiedy podczas jednego z napadów pozostali Patrioci zostawili na pastwę losu rannego członka gangu, którego Gridlock uważał za swojego przyjaciela. Forman nie uciekł z miejsca napadu, efektem czego został złapany przez Ulicznych Oficerów. Na brutalnym przesłuchaniu wsypał kilku swoich byłych towarzyszy, po czym został na dwa lata osadzony w miejskim więzieniu. Gang chciał się na nim zemścić, ale nie mając do niego dostępu, w zamian zabił dwójkę jego braci. Forman przeżył potężny szok, kiedy dowiedział się co się stało z jego rodzeństwem. Wiedział kto to zrobił i postanowił przekazać władzom wszystkie posiadane przez siebie informacje, lecz jedyne co usłyszał, kiedy na wyproszonej prywatnej wizycie poinformował naczelnika więzienia o swoim zamiarze, były następujące słowa: „Jesteś śmieciem Forman. Większość ludzi to śmiecie, ale nie o to chodzi. Chodzi o to że ja coś znaczę, a osoby które coś znaczą nie słuchają rewelacji śmieci, które skamla o tym że inne śmiecie zabiły kilku jeszcze innych śmieci. A że te zabite śmiecie to akurat twoje rodzeństwo, to co z tego? Skłamałbym gdybym powiedział że mi przykro Forman. Nie mam zamiaru przejmować się śmieciami takimi jak ty, twoja rodzina czy twoi dawni koledzy. A teraz wynoś się z mojego gabinetu.” Wtedy właśnie coś w Waynie pękło i zmieniło go na resztę życia.

ObecnieEdytuj

Kiedy Wayne wyszedł z więzienia, był całkiem innym człowiekiem. Postanowił że zostanie kimś, kto coś znaczy. A że zawsze był niezły w LGS, zaczął intensywnie ćwiczyć i w niedługim czasie udało mu się zahaczyć w drużynie sponsorowanej przez Free Trade Coalition. Nie szukał zemsty na zabójcach swoich braci, ponieważ - jak się dowiedział - oni też już nie żyli od kilku miesięcy.

Dziś Wayne jest jedną z najjaśniejszych gwiazd swojej drużyny. Niebywale spokojny i opanowany, na boisku odznacza się świetna techniką i wspaniałym przygotowaniem fizycznym. Jego zamiłowanie do gry fair zostało docenione przez działaczy ligi, którzy już trzykrotnie wręczali mu statuetkę „Fair-Play Award”. Poza ligą Forman jest tak samo spokojny i opanowany jak w trakcie meczów. Mieszka w Nowym Porcie, w budynku należącym do Free Trade Coalition, w którym mieszczą się także biura organizacji.

Inne życieEdytuj

Ze względu na swoją reputację nikt nie uwierzyłby że ten spokojny facet, oprócz LGS, preferuje jeszcze jeden "sport siłowy". Czasem wieczorami, w tajemnicy, Forman wybiera się na przechadzki po mieście, szukając pechowców którzy go zaczepią. Dla Waynea nie ma znaczenia czy tym zaczepiającym będzie uzbrojony bandzior żądny łatwego łupu, oberwaniec pragnący wyżebrać kilka centów na alkohol, czy zapłakana nastolatka która zgubiła się w trzewiach miasta, szukająca kogoś kto pomoże jej wrócić do domu - żadna z tych osób nie przeżywa kontaktu z Gridlockiem.

Choć Forman nie chce tego przyznać przed sobą samym, lub też nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, to siłą która pcha go do popełniania zbrodni, jest przeżyty po śmierci braci szok, z którym Gridlock nie poradził sobie do dzisiaj. Z kolei słowa które usłyszał z ust namiestnika więzienia, dźwięczą w jego umyśle w każdej sekundzie jego życia, cichnąc tylko wtedy gdy Wayne jest na boisku, skupiając się na wygraniu meczu dla swojej drużyny. To właśnie one, te słowa, napędzają motor jego szaleństwa zmuszający go do coraz częstszego wychodzenia w miasto w poszukiwaniu ofiar. I to one pozwalają mu usprawiedliwiać popełniane zbrodnie – bo w końcu Forman jest kimś kto coś znaczy; kimś kto może robić co chce i nie powinien się przejmować życiem czy śmiercią nieważnych śmieci.

Plotki i tajemniceEdytuj

  • Od innych zawodników drużyny w której gra Forman, mozna usłyszeć wiele plotek i spekulacji dotyczących tego, skąd biorą się sińce i zadrapania, które co bardziej spostrzegawczy zauważają na ciele Wayne'a przed i po meczach, w szatni.
  • Przypisywane Scope'owi zabójstwa znanego polityka, Barry'ego Lusconiego, było w rzeczywsitości robotą Formana. Znany z zamiłowania do towarzystwa prostytutek Lusconi, poszukiwał towarzyszki na noc na terenie Slumportu, kiedy zauważył Formana i zidentyfikował go jako znanego zawodnika - zadane przez niego pytanie "Ej, ty nie jesteś ten Gridlock?", było ostatnim w jego życiu. Policja między bajki wkłada zeznania prostytutki która widziała całe zajście i twierdzi że Lusconiego zabił najspokojniejszy zawodnik ligi LGS.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.