FANDOM


Jimmy D rozstawia druzynę

Jimmy D i Wataha podczas meczu.

Wataha Podbrzusza, wzięła swoją nazwę od dzielnicy, w której powstała. Obecnie właścicielem drużyny jest Gerard van Dyke, finansista i właściciel kilku kanałów Cortexowych, prezentujących głównie treści dla widzów dorosłych.

HistoriaEdytuj

Wataha jest jedną z najstarszych drużyn w GEO-9. Van Dyke chwali się, że jego drużyna jest jedną z tych nielicznych, które grają w lidze od pierwszego sezonu. Pierwotnie zespół został stworzony przez radę mieszkańców Podbrzusza i utrzymywany był ze wspólnych pieniędzy społeczności. Jednak gdy przyszedł kryzys i Podbrzusze podupadło ekonomicznie, niedofinansowaną drużynę przejął van Dyke. Obecnie magnat nie jest już tak jak kiedyś zainteresowany swoimi zawodnikami, dlatego drużyna przeżywa kolejny kryzys. Jedyną szansą Watahy jest ciężka praca trenerów i zawodników oraz możliwość korzystania z sali treningowej na terenie 428 Posterunku, którą to płk MacCormick udostępnił drużynie z Podbrzusza. W ostatnim sezonie uplasowała się ona niestety na ostatnim miejscu w tabeli.

Styl gryEdytuj

Wataha jest jedną z tych drużyn, które z powodów ostatnich problemów z pieniędzmi, powoli zaczyna ocierać się o amatorstwo. Jeden z komentujących ostatnie mecze Watahy słusznie określił ich strategię mianem „róbmy cokolwiek, może się uda”. Prawda jest taka, iż trenerzy nie mają środków na pozyskiwanie nowych zawodników, więc bazują w znacznej mierze na własnych wychowankach, którym niestety jeszcze trochę brakuje do profesjonalnych graczy. Jasnym punktem w drużynie jest Jimmy D, uważany za jednego z najlepszych zawodników ligi LGS w GEO-9. Stara się on wraz ze sztabem trenerskim zrobić ze swoich kolegów z drużyny profesjonalnych graczy. Czy im sie to uda pokaże czas.

GwiazdyEdytuj

Obecnie największa gwiazdą Watahy jest Jimmy D. Młody chłopak, który wychował się w Podbrzuszu i dzięki swojej ciężkiej pracy i niewątpliwemu talentowi stał się gwiazdą drużyny. Komentatorzy zgodnie przyznają, iż ma on spore szanse pójść w ślady sławnego Michaela Baniasa. Jimmy od samego początku swojej kariery gra w Watasze i mimo licznych propozycji nigdy nie zgodził się na transfer do innego zespołu. Specjaliści uważają, iż tylko dzięki niemu i jego popularności van Dyke nadal, choć już w ograniczonym zakresie, finansuje drużynę. Jimmy słynie ze swojego przygotowania fizycznego i doskonałej techniki gry. W poprzednim sezonie należał do najlepszych obrońców ligi. Zdobył również nagrodę Fair Play.

PlotkiEdytuj

  • Podobno w ostatnim czasie drużyną zainteresował się Klan Szarego Wilka, który złożył van Dyke’owi ofertę nie do odrzucenia. W wyniku umowy magnat nadal jest właścicielem drużyny, jednak za jej finansowanie odpowiada Klan, który rozpoczął pranie brudnych pieniędzy, wykorzystując do tego ligowe mechanizmy finansowania działalności drużyn.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.