FANDOM


HistoriaEdytuj

Uliczni Oficerowie

Oficerowie na patrolu

Początki U.O.G-9Edytuj

Od założenia miasta Uliczni Oficerowie zajmowali się utrzymaniem porządku, rozbijaniem gangów, tropieniem przestępców i generalnym dbaniem o spokój obywateli.

Po awarii terraformerów i załamaniu się gospodarki, poziom przestępczości podniósł się drastycznie. Rząd, chcąc utrzymać porządek, zwiększył uprawnienia Oficerów, czyniąc z nich niemal ulicznych sędziów. Jednak słabo opłacani Oficerowie zaczęli rezygnować z pracy lub byli korumpowani przez ludzi Syndykatu.

U.O.G-9 obecnieEdytuj

Riots

Zamieszki podczas awarii terraformerów

W U.O.G-9 nie pozostało wielu ludzi. Praca jest niebezpieczna, płaca niewysoka, a jedyną nagrodą jest poczucie spełnionego opowiązku, wrogość cyngli Syndykatu i niewdzięczność zastraszonych obywateli. Obecnie w GEO-9 pełni służbę niespełna kilka tysięcy Oficerów, z czego blisko połowa stacjonuje na terenie GeoCity. Ich uzbrojenie jest dobrej jakości, a pancerze dają ochronę porównywalną do wojskowych. Sami Oficerowie cieszą się opinią zimnych, nieczułych strażników. Często zachowują się bardziej jak więzienni klawisze, niż strażnicy prawa. Znani są ze skłonności do przyjmowania podarunków w zamian za wykonanie swoich obowiązków, nadużywania uprawnień oraz licznych wymuszeń na obywatelach. Z drugiej strony, są bezwzględni dla gangów, członków Syndykatu i drobnych przestępców, często zasłaniają się procedurami awaryjnymi, wymierzając sprawiedliwość na miejscu.

Zakres działania i uprawnieniaEdytuj

Jack Zahn

Jack Zahn patroluje dzielnicę.

Zakres obowiązków i możliwości jest sciśle regulowany przez kodeks prawny. Jednak Oficerowie, jako jego strażnicy, dawno przestali go przestrzegać. Ich mottem stało się powiedzenie: "wredne czasy wymagają wrednych metod". Pilnują porządku na swoich zasadach, będąc czymś na pograniczu stróżów prawa i kolejnego gangu.

Przyjęło się mówić, że nie ma większej zbrodni, niż atak na Ulicznego Oficera. Faktem jest, że Oficerowie nie przebierają w środkach, aby wywrzeć zemstę na osobach, które kiedykolwiek podniosły rekę na Oficera.

Samotne wilki to rzadkość w U.O.GEO-9. Oficerowie najczęściej poruszają się w kilkuosobowych patrolach. Zawsze opancerzeni i uzbrojeni. Nie pokazują twarzy, a zmodulowany głos wydobywa się przez głośniki, gwarantujące anonimowość. Każdemu patrolowi towarzyszy co najmniej jeden Oficer po szkoleniu psionicznym.

PlotkiEdytuj

  • W skład sił Ulicznych Oficerów wchodzą cyborgi. Podobno co najmniej dwa patrolują ulice, bezwzględnie pilnując porządku.
  • U.O.GEO-9 testuje dla Infinity eksperymentalny system kontroli mentalnej.
  • Część oficerów czci potajemnie bogów Hordy, otrzymując w zamian nadludzką siłę i wytrzymałość. Ukrywają twarze, żeby nikt nie był w stanie zobaczyć na nich znamion działania mrocznych sił.
  • Oficerowie z jakiegoś powodu przeczesują tereny Starych Doków. Nie wiadomo, kogo lub czego szukają.

Znani OficerowieEdytuj

  • Jack Zahn - jeden z ostatnich samotnych wilków. Małomówny, okrutny, ponury i zdeterminowany. Prowadzi prywatną wojnę z rodziną Czarnego Smoka i - jak do tej pory - wygrywa.
  • Valya Snake - Uliczny Oficer o najwyższym współczynniku aresztowań.
  • Kuloodporny Ramirez - Oficer Psioniczny, wielokrotnie postrzelony z odnotowanym przebiciem pancerza. Cały czas w czynnej służbie, cały czas zachowuje się jak gdyby był nieśmiertelny.
  • Lauren Briggs - znana ze swoich kontaktów z Syndykatem. Często nazywana Ambasadorem Mafii.
  • Jeremy Walker - były Oficer, obecnie działający jako prywatny detektyw. Utrzymuje kontakt z U.O.GEO-9 i oficjalnie nie złożył odznaki.
  • Kitty Vance - niegdysiejsza Uliczna partnerka Jacka Zahna. Złapana i zamordowana przez ludzi Czarnego Smoka.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.