FANDOM


Lizard man

Najemnik Zakonu Smoka - jednego z najbardziej przerażających Rodów.

Elitarne oddziały genetycznie przekształconych najemników. Modyfikowali swe ciała aby zoptymalizować je do celów bojowych. Często modyfikacje wiązały się z użyciem genomu wielkich drapieżników, co dodatkowo powodowało zmiany wyglądu żołnierzy w hybrydy ludzko - zwierzęce. Wygląd członków tygrysich rodów miał wywoływać strach i dodatkowo osłabiać morale przeciwników.

HistoriaEdytuj

Pierwsze sojusze międzysystemowe powstały setki lat temu, gdy ludzkość dotarła do granic Galaktyki, zakładając kolonie na najdalszych od Układu Słonecznego światach. Nikt nie miał złudzeń co do przyszłości – wybuch pierwszej wojny był kwestią czasu. Każdy bronił się wszelkimi możliwymi sposobami. Wówczas narodziły się pierwsze z tygrysich rodów, elitarnych oddziałów najemników, którzy uczynili z wojny nie tylko rzemiosło, ale przemienili ją w sztukę. Zmodyfikowali się genetechnicznie, by zwiększyć sprawność w boju. Przekształcili umysły, by wymazać z nich uczucia strachu i litości, zastępując je żądzą krwi oraz gniewem. Gdy zaczęły wybuchać pierwsze konflikty, tygrysie rody były gotowe do walki. Przez wieki byli najlepszymi żołnierzami, jakich znała ludzkość. Bezlitosnymi, dzikimi potworami... ale potworami, które wygrywały wojny. Kres świetności tygrysich rodów nastąpił wraz z wprowadzeniem na pola bitew cyborgów. Dziś uchodzą za wybryk natury, przykład tego, że źle użyta genetechnika może przemienić ludzi w potwory. Nikt jednak nie jest tak głupi, by powiedzieć im to wprost.

Czasy współczesneEdytuj

Arka rodu

As`Lan jeden ze statków-ark Tygrysich Rodów

Obecnie większość Tygrysich Rodów podróżuje po galaktyce w ogromnych statkach - arkach, pogrążona w hibernacji. Tułają się od planety do planety w poszukiwaniu nowych kontraktów. Uczestniczą głównie w lokalnych konfliktach, toczonych w mniej cywilizowanych sektorach galaktyki.

PlotkiEdytuj

PrzedstawicieleEdytuj

Kanoniczny
Kanoniczny

Artykuł ma zawierać tylko treści pochodzące z oficjalnego podręcznika. Prosimy o uwzględnienie tego podczas edycji.

Szkic
Potrzebne wsparcie!

Potrzebujemy twojej pomocy przy edycji tego artykułu. Rozwiń treść i opisy, dodaj linki, wgraj ilustracje. Do dzieła! Nemeziswiki liczy na twoją pomoc!

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.