FANDOM


Średniej wielkości transporter dalekiego zasięgu, przeznaczony do przenoszenie standartowych kontenerów cargo. EAGLE to bardzo stara konstrukcja - projekt kadłuba, rozmieszczenia systemów i sensorów pochodzi z przed ponad 250 lat. Modułowa budowa statków tej klasy pozwoliła na modernizowanie ich systemów, wymianę reaktorów na bardziej wydajne a silników na mocniejsze, o większej sile ciągu. Przez lata służby do transporterów klasy EAGLE wprowadzono tysiące poprawek i modyfikacji.

HistoriaEdytuj

Eagle Transporter plany

Projekt i wizualizacja Transportera EAGLE

Klasa EAGLE została zaprojektowana przez Fergusson Areonautic, jedną z największych firm stoczniowych z planety Issa, dokładnie 267 lat temu.

Statek został zaprojektowany i wdrożony do produkcji jako podstawowa jednostka transportowa dla podmiotów kolonizujących nowo odkryty wówczas Sektor Eclipse. Jako taki statek miał być stosunkowo tani, prosty w konserwacji, łatwy do naprawy w warunkach polowych i przede wszystkim możliwie uniwersalny, łatwy do modyfikacji w zależności od potrzeb. Te założenia spowodowały, że mniejszy nacisk położono na ergonomię użytkowania i wygodę załogi (łagodnie mówiąc). Przez ponad 250 lat od wdrożenia, wyprodukowano setki tysięcy transportowców tego typu, z czego znaczną część na licencji sprzedanej przez Fergusson Areonautic wielu firmom stoczniowym z Sektora Eclipse.

Obecnie Edytuj

Eagle Transporter - desert

Transporter EAGLE podczas lądowania na jedej z pustynnych planet Sektora Eclipse

Transportery klasy EAGLE można spotkać w niemal każdym porcie Sektora Eclipse. Ten tani i niezawodny, choć może nieco toporny statek, stanowi znak rozpoznawczy niezależnych handlarzy i niewielkich firm transportowych.

CechyEdytuj

  • Masówka
  • Zewnętrzne kabiny załogi
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.