Scope.jpg

Scope to przydomek noszony przez samotnego człowieka, przemierzającego nocą ulice GEO-9 i wymierzającego kary wszelkiej maści przestępcom. A w rozumieniu sprawiedliwości Scope’a, jedyną karą za popełnienie jakiegokolwiek przestępstwa jest śmierć. Jego pseudonim został mu nadany przez członków gangów i mafii, którym udało się ujść z życiem z konfrontacji z nim, a dyktowany jest on niezależną od dystansu, nieprawdopodobną wręcz celnością jaką mściciel wykazuje podczas strzelanin. Scope zalazł za skórę Syndykatowi i gangom wystarczająco mocno by być osobą pilnie poszukiwaną przez te organizacje. Nie inaczej wygląda jego relacja z władzami – zabijając nawet drobnych kieszonkowców czy cudzołożników zyskał u Ulicznych Oficerów status niebezpiecznego świra, którego należy jak najszybciej odnaleźć i utemperować.

Nikt nie wie jak Scope wygląda, jako że swój standardowy ubiór wojskowy w jakim się nosi, uzupełnia o czarną kominiarkę z której wyzierają jedynie jego oczy. Ci, którzy stanęli z nim twarzą w twarz, twierdzą że z jego oczu bije szaleństwo i nienawiść. Te same osoby mówią że zamiast odpowiadać na ich pytania, Scope ciągle tylko bełkocze coś o „plugawym źle z bezdennych otchłani kosmosu, odbijającym się w twarzach złoczyńców”.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Simo Wesson – bo tak naprawdę nazywa się Scope – jest byłym komandosem, weteranem kilkudziesięciu walk z Hordą, jakie stoczył podczas służby na Cor. Kiedy po dziesięciu latach kariery wojskowej, armijni psycholodzy stwierdzili pogłębiającą się u niego chorobę psychiczną, dano mu wybór: transfer do wojsk stacjonujących wokół Czarnej Piramidy lub przeniesienie do cywila. Simo nie był głupi, słyszał to i owo o Piramidzie, wybrał więc drugą opcję. Scope nie miał żadnej rodziny a jedyną osobą z jaką utrzymywał kontakt był jego przyjaciel z lat szkolnych – pełniący wówczas funkcję Ulicznego Oficera w GEO-9, człowiek znany dziś jako Szalony Jake. Jake nie tylko nie miał nic przeciw przygarnięciu pod swój dach Sima, ale załatwił mu tez pracę strażnika w Zakładach Hetzera. Nie przeszkadzała mu lekka choroba psychiczna Wessona objawiająca się w postaci paranoi, i Jake często korzystał przy planowaniu akcji z rad świetnie wyszkolonego taktycznie Sima. Tylko raz poprosił swego przyjaciela o bardziej bezpośrednią pomoc w trakcie akcji. Ta jedna jedyna akcja, w której Jake i Simo mieli walczyć ramię w ramię, przyniosła zgubę dwójce przyjaciół – Jake oszalał, zamykając się we własnym świecie i staczając coraz niżej w hierarchii społecznej, zaś u Wessona wydarzenia których byli świadkami doprowadziły do ostatecznego pogłębienia się paranoi, każącej mu widzieć sługi Mrocznych Bogów w każdym złoczyńcy.

Obecnie[edytuj | edytuj kod]

Kiedy Szalony Jake zamieszkał pośród ludzi z marginesu społecznego w Starych Dokach, Simo znalazł sobie kryjówkę w piwnicy opuszczonego bloku mieszkalnego w pobliżu Zakładów Hetzera. Dobrze zamaskował i zabezpieczył swoje nowe mieszkanie w którym spędza całe dnie, planując trasy nocnych wycieczek.

Scope pożywienie zdobywa w legalny sposób – kupując je za pieniądze odbierane zabijanym przez siebie bandytom. Z kolei uzbrojenie, niezbędne w jego niekończącej się krucjacie, Simo bierze wprost z magazynów Zakładów Hetzera – potrafi dobrze wykorzystać wiedzę o słabych punktach systemu zabezpieczeń fabryki, nabytą w czasie gdy był tam strażnikiem.

Ani Simo ani Jake nie powiedzą nikomu jaki charakter miała akcja w której postradali zmysły i co podczas jej wykonywania zobaczyli. Jednak ktoś uważny może wyciągnąć z ich bełkotu informację, że to co wyprowadziło ich poza skraj szaleństwa, znajduje się gdzieś w splątanych korytarzach Cmentarzyska.

Ostatnimi czasy Simo miewa coraz częstsze zaniki pamięci, po ktorych odzyskuje świadomość w różnych miejscach - nierzadko skąpany po łokcie we krwi, wśród upiornej scenerii brutalnie zmasakrowanych ciał przestępców.

Plotki[edytuj | edytuj kod]

  • Wiele osób twierdzi że The Scope to nie człowiek, ale demon służący Mrocznym Bogom, który zamieszkał w ludzkim ciele nieszczęsnika, którego ciało przejął.
  • Chodzą słuchy że w mieście niedawno pojawił się jeden z najlepszych płatnych morderców na Ash - człowiek nazywany Sculptorem. Są tacy którzy twierdzą że to Syndykat go wynajął, aby zlikwidował Scope'a który zbyt mocno dał im się ostatnio we znaki.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.