Awatar sieciowy M.

Tajemniczy osobnik tytułujący się M jest nieformalnym przewodnikiem gangu Gońców. Kontaktując się z Leną Red poprzez odnaleziony w okolicach Cmentarzyska podniszczony komputer, udziela jej wskazówek oraz informacji skutkujących najbardziej udanymi akcjami Gońców. Z jakiegoś powodu nie chce jednak rozmawiać z nikim poza przywódczynią gangu.

Według tego co mówi M, uwięziony jest on w dolnych poziomach Cmentarzyska, gdzie przetrwał awarię terraformera G2. Zdradził także, że wraz z nim w podziemnych schronach uwięzionych jest więcej ludzi, nie wiadomo jednak dlaczego tylko on nawiązał kontakt z powierzchnią. Od niedawna poprzez Gońców zaczął gromadzić różnego rodzaju sprzęt i rupiecie, które ci zsyłają mu za pomocą zrujnowanego szybu łączącego podziemie z zewnętrzem. Uważa, że gdy zgromadzi odpowiednie narzędzia może zdołać przedostać się do innych schronów, lub nawet wyjść na powierzchnię planety.

Plotki[edytuj | edytuj kod]

  • Nie jest pewne kto tak naprawdę kryje się pod pseudonimem M. Istnieją jednak plotki, że najniższe poziomy Cmentarzyska połączone są z zapomnianymi tunelami Labiryntu i że M może w rzeczywistości pochodzić ze znanego - m.in. z katastrofy NuGen - skrawka miasta.
  • Niektórzy w ogóle nie wierzą w istnienie M i twierdzą, że Lena wymyśliła wszechwiedzącego pomocnika by umocnić swoją pozycję. Pozostawia to jednak niejasnym, dlaczego zaczęła zsyłać zapasy w dół szybu.
  • Są tacy którzy podejrzewają, że Tajemniczy M może w ogóle nie rezydować na terenie Pieca, a jego kontakty z Leną są jedynie próbą wmanipulowania Gońców w jakąś większa aferę.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.