FANDOM


RebelationLogo
Station Rebelation
to jedna z kilku działających na terenie GEO-9, nielegalnych rozgłośni radiowo-cortexowych. Od innych nie zarejestrowanych rozgłośni różni ją to, że Rebelation ma sporą ilość wiernych słuchaczy w mieście. Według nieoficjalnych, niedostępnych publicznie statystyk, stacja znajduje się w pierwszej piątce najpopularniejszych i najchętniej słuchanych rozgłośni GEO-9. Dostęp do statystyk jest oczywiście blokowany przez konkurencyjne stacje i rząd, którzy boją się że Rebelation dostałoby wiatru w żagle gdyby dane wyszły na jaw.

Stacja należy do działającego na terenie biedniejszych dzielnic, gangu Kaptowników. Gang ma spore poparcie biedniejszej części społeczeństwa, nie dziwi więc że audycje stacji trafiają na podatny grunt, a zasiane w ludzkich głowach idee prezentowane na antenie od lat kiełkują w formie pogłębiającej się niechęci względem władz i korporacji.

Pomieszczenia stacji, to dwa nieduże, dobrze ukryte pomieszczenia ulokowane w budynku Domu Miłosierdzia, znajdującego się w Starych Dokach. Kryjówka jest idealna ze względu na rozmiary Domu Miłosierdzia, ogromny ruch jaki w środku panuje, a także dlatego że ów przybytek stanowi zakamuflowaną kwaterę główną gangu Kaptowników.

Wondah YEdytuj

Dyrektorem programowym, głównym prezenterem, technikiem, researcherem, głównym DJ’em a także osobą odpowiedzialną za utrzymanie sprzętu radiostacji w jak najlepszym stanie jest jeden człowiek – zwalisty, czarnoskóry mężczyzna mianujący się przydomkiem Wondah Y. Wondah nie tylko nie narzeka na zbyt dużą ilość obowiązków, ale za żadne skarby nie scedowałby na nikogo ani jednej z pełnionych przez siebie funkcji. Rebelation to jego pasja, bez której radiowiec nie wiedziałby jak dalej żyć.

Program stacjiEdytuj

Rebelation nadaje nieregularne bloki programowe, których długość – ze względu na obawę przed wykryciem miejsca nadawania - nie przekracza nigdy czterech godzin. W trakcie audycji nadawane są programy różnego rodzaju: od reportaży, przez wywiady, sondy uliczne i audycje propagandowe, aż po programy muzyczne oraz lokalne wiadomości. Rozgłośnia posiada zaledwie trzy stałe programy, nieregularnie pojawiające się na falach stacji.

Trzy stałe programy stacji, cieszące się niegasnąca i porównywalną, pomimo swej różnorodności popularnością, to kolejno:

  • 3dom Setz – godzinne sety muzyczne popularnego, należącego do gangu Kaptowników, DJ’a Faraway’a. Faraway w swoich produkcjach miesza różne gatunki i konwencje, wrzucając do tego - komponujące się z całością – hasła i koncepcje związane z ideologią gangu.
  • Armaghetto – program przywódcy Kaptowników Blindeye’a, w którym porusza on tematy związane z trudami życia w slumsach, demaskuje machlojki korporacji i Syndykatu, piętnuje działania rządu i zaszczepia w słuchaczach idee jakie przyświecają jego organizacji.
  • RawNews – program informacyjny prowadzony przez Wondah Y’a, w którym podaje on, nie przepuszczone przez magiel korporacyjnej i rządowej machiny dezinformująco-propagandowej, wyselekcjonowane pod kątem istotności dla sprawy Kaptowników, wiadomości o ostatnich wydarzeniach mających miejsce w GEO-9.

PlotkiEdytuj

  • Najbardziej znany w GEO-9 piewca teorii spiskowych, doktor Herman Fernvholdt, uważa że audycje Station Rebelation pełne są sygnałów podprogowych, mających na celu wzbudzić u sluchaczy sympatię względem głoszonych na antenie idei. Oczywiście ani doktorowi, ani komukolwiek innemu, nie udało się udowodnić tej hipotezy.
  • Wśród młodzieży słuchającej stacji, krąży popularna plotka jakoby część 3dom Setz nie była autorstwa Faraway'a. Plotka mówi też o tym, że to sety muzyczne Wondah Y'a który do perfekcji opanował naśladowanie stylu znanego DJ'a.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.