Speedex to działająca głównie na terenie GeoCity i Smoczego Ogona renomowana firma kurierska. Kurierzy firmy rzadko kiedy muszą zapuszczać się na teren dwóch pozostałych dzielnic – Pieca i Slumportu – bowiem odgórna dyrektywa zarządu zezwala na przyjmowanie zleceń świadczenia

Wnętrze jednego z magazynów firmy

usług kurierskich poza głównym terenem działań, tylko w ściśle określonych sytuacjach. Dzięki budowanej latami renomie i zaufaniu klientów którym firma się cieszy, w ciągu minionych trzech lat Speedexowi udało się wyprzeć z rynków GeoCity i Smoczego Ogona większość poważniejszych konkurentów, stając się w praktyce monopolistą w swojej dziedzinie. Firma zatrudnia prawie półtora tysiąca pracowników biurowych, kurierów i pracowników obsługi magazynów. W skład jej pracowników wchodzi także specjalny zespół mnemokurierów zajmujących się wyjątkowymi zleceniami.

Pośrednią działalnością Speedexu - wynikającą z posiadania trzech potężnych magazynów zlokalizowanych odpowiednio na terenie: Ogona, Małego Bariz i Ash Hills – jest świadczenie usług w zakresie przechowywania mienia innych firm, ale także rzeczy należących do osób prywatnych.

Posiadanie kilkuset pojazdów kurierskich wymusiło na firmie stworzenie własnego zaplecza złożonego z garażów i warsztatów samochodowych, w których kilkudziesięciu wykwalifikowanych mechaników pracuje nieustannie nad utrzymaniem parku maszynowego w jak najlepszym stanie. Ów kompleks zajmuje prawie połowę największego magazynu firmy, jakim jest magazyn w Ash Hills.

Pozostającym poza wiedzą społeczeństwa, rządu i sił porządkowych faktem jest to, że Speedex został założony przez kilka klanów Syndykatu i pod ich rządami pozostaje do dzisiaj. Korzyści jakie Syndykat czerpie z firmy są dwojakiego rodzaju: legalna działalność kurierska jest wysoce opłacalna i przynosi klanom krociowe zyski; z kolei ta mniej legalna przynosi zyski nawet kilkakrotnie większe. Firma kurierska jest bowiem wspaniałą przykrywką dla szmuglowania z miejsca na miejsce narkotyków, broni i wszelkiej maści kontrabandy. Tylko wysoko postawieni pracownicy Speedexu wiedzą dla kogo pracują, i co na zlecenie szefów częstokroć przewożą kurierzy firmy.

Plotki i Tajemnice[edytuj | edytuj kod]

  • Speedex wykończył podobno swoich największych konkurentów nie tylko dzięki renomie i jakości świadczonych usług. Są tacy którzy twierdzą że szantaże, wymuszenia, groźby a nawet tortury i zaaranżowane odpowiednia "wypadki" również odegrały niepoślednią rolę w wykańczaniu konkurencji.
  • Podobno członkowie gangu Czarnych Jeźdźców są sporadycznie wynajmowani przez firmę do dostarczania do klientów specjalnych przesyłek. Zdarza się też że firma wynajmuje ich do ochrony cennych dostaw.
  • Magazyn na terenie Ogona posiada podziemny poziom o którym wiedzą tylko nieliczni, świadomi prawdziwej natury swych pracodawców i związani przysięgami krwi pracownicy. Podziemny magazyn jest świetnie ukryty i chroniony przez najlepszych żołnierzy klanów. To tutaj znajduje się baza przerzutowa dla towarów stanowiących nielegalną część działalności firmy.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.