Geo-9-smoczy-ogon.png

W wąskim pasie między wielkimi fabrykami Pieca, a ziejącymi pustką dzielnicami Slumportu mieści się prawdziwy tygiel kulturowy. W ciasnych alejkach tłoczą się ludzie pochodzący z najodleglejszych zakątków galaktyki. Wejście w każdą z uliczek Smoczego Ogona jest jak wyprawa do innej części galaktyki.

Mieszkańcy GEO-9 unikają tej dzielnicy. Tajemnicza i nieprzewidywalna, pełna obcych ludzi, obcych praw i nieznanych zagrożeń. Smoczy Ogon nigdy nie dostosował się do ogólnych zasad. Każda z małych społeczności preferuje załatwiać swoje sprawy na swoje tradycyjne sposoby. Natomiast mieszcząca się pod dzielnicą instalacja Geo-terraformera 4 utrzymuje w niej zaskakująco wysoką temperaturę. Kłęby ciepłej pary unoszą się znad studzienek, pokrywając całą dzielnicę mgłą, dopełniając wrażenia egzotyki i tajemnicy.

Bezpieczeństwo[edytuj | edytuj kod]

We mgle Smoczego Ogona czai sie wiele zagrożeń. Od lat jest to nieformalna stolica półświatka. Na jego terenie ścierają się wpływy rodzin Syndykatu, a okrutne wojny gangów co chwilę wstrząsają dzielnicą. Prostytucja i nielegalny handel kwitną na ulicach, a Uliczni Oficerowie boją się zapuszczać w co ciemniejsze uliczki.

Klimat[edytuj | edytuj kod]

W odróżnieniu od pozostałych dzielnic GEO-9 w Smoczym Ogonie powietrze jest bardzo wilgotne a temperatura utrzymuje się w okolicach 10 do nawet 25 stopni. Częste, ciepłe deszcze nie są niczym niezwykłym dla mieszkańców tej dzielnicy.

Klątwa Smoka[edytuj | edytuj kod]

Ze względu na tak odmienny klimat panujący w dzielnicy, bardzo wiele odwiedzających Smoczy Ogon osób zapada na specyficzny rodzaj gorączki. Wynika to głównie z nieprzystosowania do tak wilgotnego i gorącego powietrza oraz zanieczyszczonej pary unoszącej się z nielagalnych instalacji ciepłowniczych.

Transport[edytuj | edytuj kod]

Riksze są popularnym środkiem transportu w cieplejszych rejonach Smoczego Ogona.

Wzdłóż Smoczego Ogona biegnie jedna z głównych trakcji kolejki miejskiej - A1 oraz na jego terenie krzyżuje się z drugą popularną trasą B1. Dodatkowo po ulicach jeżdżą wiecznie spóźniające się autobusy oraz łamiące wszystkie zasady ruchu, pędzące na złamanie karku riksze. Ze względu na korki i raczej wąskie, zaniedbane drogi w cieplejszych dzielnicach ludzie preferują rowery i skutery nad samochody. Na te ostatnie pozwalają sobie tylko dostawcy, bogacze lub pasjonaci.

Obszary[edytuj | edytuj kod]

  • Terraformer-4 - nadaktywny terraformer któremu dzielnica zawdzięcza swój unikatowy na skalę planety klimat.
  • Ogon - slums zbudowany pod nieużywaną autostradą 32. Serce przestępczej aktywności, ale też dom artystycznej bohemy miasta.
  • Aleje Tygrysów - najwieksze targowisko w całej dzielnicy. Słynny na całe miasto targ na którym można kupić i sprzedać wszystko. Raz do roku odbywa się tutaj wspaniały Festiwal Smoków.
  • Smocza Łaźnia - najcieplejsze miejsce w całej dzielnicy. Osnuta mgłami, tajemnicami i egzotyczną mistyką.
  • Małe Bariz - elitarna dzielnica hoteli i rezydencji. Mieszkają tutaj głównie bosowie Syndykatu, szlachta z Bariz czy magnaci przemysłowi nie przepadający za zgiełkiem GeoCity.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.