FANDOM


Deszcz w Łaźni
Smocza Sauna

Jedna z alejek w Smoczej Łaźni

Horror

Ofiara Smoczej Klątwy ucieka przez projekcją swojego umysłu

Tropikalna, ciesząca się złą sławą, dzielnica w sercu skutego lodem miasta.

HistoriaEdytuj

Przed zlodowaceniem Smocza Łaźnia nie istniała, była jedynie niczym nie wyróżniającą się częścią Smoczego Ogona. Jedynym elementem wyróżniającym Łaźnię od reszty dzielnicy była znajdująca się tutaj Stacja Kontroli Termoprzepływu i Plazmy - jedna z głównych stacji diagnostycznych Geo-terraformera G4.

Po globalnej awarii terraformerów, kiedy cała planeta zaczęła zamarzać, terraformer G4 niespodziewanie zwiększył wydajność. Okoliczna instalacja nie byłą przygotowana na takie obciążenie, więc władze postanowiły uwolnić część ciepła przez awaryjne kanały znajdujące się przed główną magistralą. Kanały te znajdowały się na terenie Smoczej Łaźni. Temperatura momentalnie wzrosła, powodując początkowo wiele protestów społecznych, jednak z czasem stała się akceptowaną wizytówką dzielnicy.

ObecnieEdytuj

Wiecznie padający deszcz występujący na przemian z gęstą mgłą, jest wizytówką Smoczej Łaźni. Zalegający na dachach drapaczy chmur śnieg, topi się i opada pod postacią ciepłego deszczu. W cieniu wysokich budynków, w osnutych chemiczną parą alejkach kryją się sekrety tej dzielnicy. Przez rzadkie zaludnienie, spowodowane ryzykiem zatrucia oparami, zasłynęła ona jako dom mistyków, dziwaków, odludków i rzeczy niesamowitych.

Smocza klątwaEdytuj

Tropikalny klimat i chemikalia uwalniane z instalacji powodują kompleks chorobowy nazywany potocznie Smoczą Klątwą. Do częstych objawów Klątwy należą: halucynacje, gorączka i niestrawność. Stali mieszkańcy Łaźni przywykli do lekko toksycznej atmosfery, lub noszą maski ochronne zabezpieczające przed zatruciem. Przypadki Smoczej klątwy są odczuwalne na terenie całego Smoczego Ogona, jednak odmiana występująca w Łaźni jest zdecydowanie najsilniejsza.

Halucynacje powodowane zatruciem toksycznymi wyziewami mocno przyczyniły się do ponurej reputacji dzielnicy. Nieprzygotowani odwiedzający często padają ofiarą swojej wyobraźni, widząc nieistniejące rzeczy w ciemnych alejkach dzielnicy.

Mroczne tajemnice, szemrane interesyEdytuj

Stare powiedzenie mówi: "Nic co zobaczyłeś w Łaźni, nie zdarzyło się naprawdę". Wzięło sie ono zarówno od efektu Klątwy, jak i od przestępczej i spiskowej aktywności na terenie Łaźni. Mieszkańcy tej dzielnicy mają tendencję do nie zwracania uwagi na dziwne kształty w ciemności czy nie zauważania wojen gangów. Cecha ta czyni z Łaźni idealne miejsce dla przestępców, spiskowców, kultystów oraz innych ludzi poszukujących spokoju i odrobiny anonimowości.

Miejsca godne uwagiEdytuj

PlotkiEdytuj

Nie ma dzielnicy w GEO-9 o której krążyło by tyle plotek i legend. Dzielnica jest pełna opowieści o tajemniczych mordercach, sektach, potworach Hordy czających się w ciemności, cudownych uzdrowieniach i wielu innych. Przerażające jest jednak to, że znaczna część z tych niesamowitych historii zawiera ziarnko prawdy.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.