FANDOM


Antonow

Pomnik Siergieja "Astro" Antonowa na placu przed stadionem jego imienia.

Kapitan gwiezdnej floty transportowej, bardziej znany jako twórca gry Low G Soccer, który przez większośc fanów nazywany jest od jego ksywki "Astro" - Astropiłką.

Antonow wymyślił Astropiłkę jako remedium na długotrwałe loty kosmiczne i związaną z nimi nudą oraz brakiem zachęty do aktywności fizycznej. Dość szybko LGS stało się popularne na innych statkach transportowych i zostało nazwane "piłką szyprów", gdyż każdy szanujący się kapitan miał na swoim statku drużynę. Widząc rosnącą popularność dyscypliny Antonow postanowił założyć Federację LGS i sformalizować zasady gry.

Korporacje bardzo szybko poznały się na rosnącej popularności Astropiłki i w znaczym stopniu przyczyniły się do jej popularyzacji. Antonow do śmierci pozostał honorowym szefem Federacji LGS, która już za jego życia rozrosła się w potężna organizację.

Po śmerci Antonowa nazwano jego imieniem pierwszy nowoczesny stadion Astropiłki, otwarty na Ziemi. Po jej zniszczeniu zbudowano nowy stadion im. Siergieja Antonowa na planecie Issa.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.