Siarkowe Źródło to j

Wnętrze jednego z pomieszczeń salonu spa

eden z najstarszych i najbardziej eleganckich salonów spa i klubów jednocześnie, znajdujących się na terenie GEO-9. Źródło składa się z dwóch części otwartych dla wszystkich chętnych skorzystać z usług oferowanych przez to miejsce. Całość jest sporych rozmiarów, trzypoziomowym, przysadzistym budynkiem, zaprojektowanym tak by wyróżniać się na tle zabudowań Smoczej Łaźni. Zaplecze administracyjne Źródła jest ulokowane na trzecim piętrze, ponad restauracją części spa i halą taneczną części klubowej.

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że właścicielem klubu jest Klan Platynowej Czapli.

Klub, spa i restauracja[edytuj | edytuj kod]

Popularniejsza wśród młodzieży część Siarkowego Źródła jest dobrze wyciszonym klubem, wyposażonym w bar, pokaźny dyskotekowy parkiet i kilkadziesiąt stolików oraz osobne loże. Co pięć dni odbywają się tutaj prestiżowe w środowisku klubowiczów imprezy, na które są zapraszani znani didżeje pochodzący z różnych planet. Najbardziej charakterystycznym i wyróżniającym klub spośród dziesiątek innych elementem, jest niewątpliwie pięć podświetlanych basenów/sadzawek z gorącą, rzekomo leczniczą wodą, pochodzącą ze źródeł termalnych znajdujących się pod Siarkowym Źródłem. W owych basenach/sadzawkach goście mogą się nie tylko bawić, bowiem właściciele ustawiają czasem w nich specjalne stoliki, powodując że stają się one swego rodzaju lożami dla gości.

Część w której częściej pojawiają się starsi goście, jest salonem spa ulokowanym na parterze i elegancką restauracją znajdującą się na piętrze. Spokój gościom gwarantują świetnie wyciszone wnętrza oraz dyskretna ochrona, przyjmująca postać zaawansowanych systemów monitorujących oraz nie rzucających się w oczy, profesjonalnie przeszkolonych ochroniarzy.

Salon spa na parterze słynie z gorących zbiorników z rzekomo leczniczą, wzbogaconą chemicznie wodą. Woda ma pochodzić wprost z termalnego źródła znajdującego się pod budynkiem. Salon oferuje bardzo szeroką gamę zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów, dzięki czemu jest bardzo popularny wśród bogatych elit miasta.

Część podziemna[edytuj | edytuj kod]

Oficjalnie część podziemna Siarkowego Źródła to jednopoziomowa piwnica, w której znajdują się studnie głębinowe i aparatura pompująca wodę z podziemnych źródeł termalnych. Jedna ze znajdujących się tam studni nie jest jednak tym na co wygląda – tak naprawdę to szyb zaopatrzony w platformę windową, którą wtajemniczeni mogą przyzwać z głębi i zjechać nią kilkanaście metrów niżej, do podziemnej kawerny pełnej sadzawek z gorącą wodą.

Owa znaleziona podczas drążenia studni do źródeł kawerna, została poszerzona oraz zagospodarowana. Zbudowano w niej pomosty, zainstalowano specjalistyczna aparaturę, wydrążono tunele wentylacyjne i zamaskowano tak, by nie można było jej znaleźć. Wszystko to z powodu rozpoczęcia w niej uprawy paru odmian ciepło i wodolubnych roślin które nie mogłyby być hodowane w normalnych warunkach panujących na Ash, a stanowiących podstawę kilku drogich i trudnych do wyprodukowania narkotyków. Dzięki zainwestowaniu w tę podziemna uprawę, Klan Platynowej Czapli w dużym stopniu uniezależnił się od dostaw spoza planety, co pozwoliło klanowi na zwiększoną produkcję narkotyków. A to powoduje coraz większe zyski. W związku z powyższym Siarkowe Źródło jest dla Platynowej Czapli bardzo ważne, zaś jego utrzymanie i ochrona stanowią najwyższy priorytet.

Plotki[edytuj | edytuj kod]

  • W ukrytej części hodowlanej znajduje się nie tylko uprawa, ale także destylarnia oraz aparatura do rafinacji i produkcji narkotyków. Owa aparatura jest podłączona do pomp cyrkulacyjnych, zapewniających obieg wody ze źródeł, w sadzawkach znajdujących się w części klubowej Siarkowego Źródła. Podczas większych imprez poprzez aparaturę, do sadzawek, jest pompowana pewna ilość narkotyków. Bawiący się w sadzawkach ludzie zawsze podczas wygłupów nałykają się wody, dzięki czemu narkotyki trafiają do ich organizmów. Nie są to dawki które mogą powodować odurzenie, ale powoli uzależniają osoby od narkotyku, powodując że prawdopodobieństwo że sięgnie ona – niby z ciekawości - po używki jest o wiele większe.
  • Jakiś czas temu w Siarkowym Źródle pojawiła się trzyosobowa, rządowa inspekcja kontrolująca sprawność urządzeń do pompowania wody znajdujących się w piwnicy. Takie inspekcje to standard i Źródło już nie raz je przechodziło, jednak tym razem zdarzył się wypadek. Jeden z inspektorów pośliznął się i wpadł do studni głębinowej, skręcając sobie kark. Bojąc się o szczegółowe dochodzenie w sprawie śmierci, które pociągnęłoby za sobą skrupulatną inspekcję pomieszczeń i możliwość demaskacji podziemnych upraw, pozostała dwójka inspektorów została zlikwidowana na miejscu, a ich ciał zostały porzucone w Lodowej Galerii. U.O. GEO-9 prowadzą w sprawie zniknięcia trójki inspektorów dochodzenie, a Siarkowe Źródło jest mocno przez nich łączone z zaginięciem ekipy inspektorów. W związku z tym na mieście słychać wiele plotek na ten temat.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.