Biohazard-waste.jpg

Gwałtowny rozwój technologii oraz terraformowanie i kolonizacja setek a następnie tysięcy planet w galaktyce, spowodowały wzrost nastrojów pro-ekologicznych w społeczeństwach ludzkich. Część sympatyków ruchów zielonych zradykalizowala się i tak powstały sekty ekologiczne - związki wyznaniowe, które ogólnie rzecz biorąc wyznają poglądy antytechnologiczne, dążą do ograniczenia wpływu człowieka na środowisko.

Ekolodzy są zdecydowanie przeciwni terraformowaniu planet - wskazują że ten proces nieodwracalnie niszczy pierwotne środowisko planety. Część sekt ma charakter stricte medytacyjny, nie stosują przemocy, chcą edukować i przez działalność misyjną 'nawrócić' ludzkość na jedynie słuszną ścieżkę, lub pędzą kontemplacyjno - pustelniczy żywot, zakładając fatalistycznie, że ludzkości nie da się pomóc. Prawdopodobnie od jednej z grup kontemplacyjnych wywodzą się Ekolodzy - prymitywna społeczność ludzka na planecie Dendera.

Nie wszystkie sekty ekologiczne realizują swoje cele prowadząc działalność pokojową. Spora część ucieka się do terroryzmu ekologicznego. Najbardziej radykalne grupy dążą wręcz do zagłady ludzkości, widząc w tym jedyny ratunek przed dewastacją natury powodowaną przez cywilizację ludzką.

Niektóre z sekt ekologicznych uważają pojawienie się mrocznych bogów za znak, próbę obrony wszechświata przed człowiekiem lub karę jaką ludzkość ściągnęła na swoje głowy, na skutek zachłannej i niszczycielskiej działalności przeciw naturze. Znane są liczne przypadki współdziałania członków sekt ekologicznych z wyznawcami mrocznych bogów. Często zdarza się, że kultyści powoli przejmują sektę - która pozornie służac oddawniu czci naturze, w rzeczywistości jest kultem wrogów rodzaju ludzkiego.

Szkic.png
Potrzebne wsparcie!

Potrzebujemy twojej pomocy przy edycji tego artykułu. Rozwiń treść i opisy, dodaj linki, wgraj ilustracje. Do dzieła! Nemeziswiki liczy na twoją pomoc!

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.