FANDOM


Sarahlethe
Sarah Lethe jest pracowniczką wydziału mnemokurierów firmy Speedex. Kurierka nie pochodzi z Ash, jednak wraz ze swoją rodziną zamieszkuje GEO-9.

Przeszłe życieEdytuj

Sarah przybyła wraz z rodzicami i młodszym rodzeństwem na Ash 9 lat temu. Pobyt miał być jedynie tymczasowy - rodzina wybrała się na planetę gdy ojciec Sary, naukowiec, dostał od Infinity dobrze płatne zlecenie do wykonania na Ash, a ściślej w GEO-9. Gdy po trzech latach otrzymał nagrodę za wykonanie zlecenia, sukces i zdobyte pieniądze zanadto uderzyły mu do głowy. W przypływie słabości postanowił wziąć udział w zakładach towarzyszących Międzyplanetarnemu Turniejowi Boksu, organizowanemu wówczas na Grand Sand Arena. Los jednak chciał, że jego faworyt przegrał i cała rodzina została dłużnikiem jednej z rodzin Syndykatu. Zobowiązania nie pokryła nawet zarobiona przez ojca Sary suma. Sarah miała wtedy 15 lat.

Rodzina Sary i tak miała duże szczęście, ponieważ mafia postanowiła 'jedynie' zatrzymać ich w mieście tak długo, aż spłacą swój dług. Jako najstarsza z rodzeństwa, Sarah postanowiła wziąć na siebie znaczną część odpowiedzialności za najbliższych i gdy osiągnęła pełnoletniość udała się w poszukiwaniu jak najlepiej płatnej pracy. Wkrótce usłyszała plotki o nietypowym wydziale kurierów pracujących dla firmy Speedex. Decyzja nie była łatwa i Sarah nie od razu zgodziła się na wszczepienie implantu, kosztem utraty większości jej wspomnień z dzieciństwa. Dla niej była to utrata niemal połowy jej życia, na dodatek tej związanej z rodzinną planetą. Jednak płaca była naprawdę dobra, a Sarah słyszała pogłoski o operacji mogącej odwracać proces odrzucenia wspomnień.

Sarah obecnieEdytuj

Sarah
Sarah długo wybierała część swojego życia, której mogłaby się pozbyć. W pamięci jednak zachowała nieco wspomnień z dzieciństwa. Te głównie dotyczą jej domu i wszystkiego co utraciła przylatując na Ash - a więc lasów, ziemii, słońca.

Stosunkowo niedawno Sarah otrzymała propozycję zlecenia na boku - bez pośrednictwa jej zwierzchnika, czyli firmy Speedex. Obiecana płaca mogłaby pokryć prawie całą resztę zaciągniętego przez jej rodzinę długu, więc Lethe nie wahała się długo. Zlecenie jednak było pułapką. Ciężko powiedzieć komu zależało na dokonaniu krzywdy mnemokurierce. Możliwe, że był to raczej atak na firmę Speedex, lub zwykły przypadek. Grunt, że już po dostarczeniu przesyłki i niespotykanie bolesnym zrzuceniu informacji okazało się, że do urządzenia zespolonego z mózgiem Sary wprowadzono wirusa. Sarah wprawdzie otrzymała obiecaną zapłatę, lecz jej zarażony implant zaczął wyżerać jej dalsze wspomnienia, powodując nie tylko zawroty głowy, ale stopniowo pozbawiając Sarę jej i tak już ukróconego dzieciństwa, oraz jakiejkolwiek pamięci.

Obecnie Lethe stara się dotrzeć do tego kto ją tak urządził i odwrócić rozpoczęty proces. Sprawa jest trudna, a stan dziewczyny coraz bardziej się pogarsza. Ostatnio też, podczas ataków bólu i zawrotów głowy, w jej świadomości zaczęły się pojawiać dziwne, mgliste obrazy. Ciężko powiedzieć czy to tylko efekt uboczny wirusa, czy też celowa manipulacja jej pamięcią. Istnieje też możliwość że na powierzchnię wyszły dawno wykasowane lub wyparte wspomnienia Sary, jednak dopóki wizje nie przybiorą ostrzejszych kształtów nie można niczego jednoznacznie osądzić.

PlotkiEdytuj

Historia życia Sary nie jest powszechnie znana, jednak można poznać niektórej jej fragmenty z ulicznych plotek:

  • Podobno w mieście działa tajemnicza sekta - tzw. Złodzieje Snów. Ludzie Ci rzekomo powiązani są z mrocznymi bogami i wpływają na umysły swoich ofiar. Przypisuje się im niektóre zniknięcia w mieście, a nawet choroby psychiczne. Ostatnio mieliby zacząć wykorzystywać implanty mnemokurierów do swoich własnych, mrocznych celów.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.