Sofii1.jpg

Iria jedna z mieszkanek Salonu Szczęścia madame Sofii.

Salon Szczęścia i jego mieszkanki[edytuj | edytuj kod]

Salon Szczęścia funkcjonuje już od wielu lat, wciąż nie zmieniając swojej właścicielki. Dla zamieszkujących go kobiet i dziewczynek jest on nie tylko domem, ale i szkołą. Madame Sofia - właścicielka przybytku - od wielu lat roztacza opiekę nad sierotami w których dostrzeże talent, pozostałym nie poświęcając nawet mrugnięcia okiem. Samodzielnie wychowując domowniczki od małego uczy je tańca, obycia, wiedzy o sztuce, polityce, wojnie, oraz pomaga wykształcić talenty takie jak snucie opowieści, malarstwo, czy smykałka do gier logicznych. Te, które ukończą nauki i dorosną do odpowiedniego wieku (na ogół 18-19 lat) mogą rozpocząć swą spłatę długu za przeżyte dni.

Na ogół znajdują bogatych sponsorów i wpływowych ludzi, którzy chętnie płacą za ich towarzystwo, rozmowy i zabawianie, a także składają im podarunki. Nie należy jednak mylić dziewczyn Madame Sofii z prostytutkami, bowiem ich ciało nie jest wystawiane na sprzedaż, a co najwyżej z chęci dzielone z najbardziej wpływowym, stałym sponsorem, tzw. mecenasem. Sama Madame Sofia podkreślała zresztą nie raz, że jej dziewczęta to żywe dzieła sztuki, nie zaś towar na sprzedaż.

Większość dziewczyn Madame Sofii umila czas członkom różnych gangów Syndykatu, wpływowym politykom, czy też bogatszym członkom Infinity. Przy całym chaosie panującym na Ash nie deklarują sympatii względem żadnego stronnictwa, równocześnie pozostając nietkniętymi, a nawet chronionymi przez swoich sponsorów. Rzadko znajdują się zazdrośni rywale, ponieważ Madame stara się by żadna z dziewczyn nie obracała się w zbyt wielu odmiennych od siebie środowiskach. Ona jedyna, znana jako najcenniejsza towarzyszka ze wszystkich w Salonie, nie krępuje się przebywać z najzacniejszymi przedstawicielami każdej ze stron. Ci zaś z szacunku nigdy nie przynoszą jej wstydu.

Umiejscowienie[edytuj | edytuj kod]

Dla wielu położenie Salonu Szczęścia Madame Sofii wciąż pozostaje zagadką - w jaki sposób tak bogaty i szanowany przybytek znalazł swoje miejsce w głośnym i brudnym Nocnym Targu? Widocznie jednak Madame Sofia wiedziała co robi ponieważ jej salon od lat stoi nie niepokojony, a zamieszkujące go dziewczęta opływają w luksusy.

Być może to panujące w GEO-9 konflikty skłoniły Madame Sofię do założenia przybytku w takim miejscu. W końcu pozostaje na terenie neutralnym. Co więcej teren ten najprawdopodobniej nie stanie się w najbliższym czasie celem żadnej ze stron, w związku z czym Salon Szczęścia nie musi się martwić o problemy z jakimikolwiek klientami. Nie przeszkadza na pewno też to, że dla Madame jest to idealne miejsce do rozglądania się za nowymi dziewczynkami do Salonu.

Madame Sofia[edytuj | edytuj kod]

Madame Sofia jest założycielką i właścicielką Salonu Szczęścia. Równocześnie jednak Madame jest jego najsłynniejszą pracownicą - w GEO-9 znana jest jako towarzyszka najwyżej postawionych. Trudno powiedzieć jak długo już Madame utrzymuje swoją doskonałą reputację. Dla wielu obiektem zdziwienia jest, że licząca sobie tyle lat kobieta pozostaje tak długo przykładem klasycznego piękna i wdzięku. Salon Szczęścia istnieje już bowiem w GEO-9 od kilku dziesięcioleci. Mało kogo stać na towarzystwo Madame, jednakże jej wieczna obecność w mieście stanowi przedmiot wielu plotek. Powszechnie znane są dwie główne teorie co do jej sekretu:

  • Pierwsza głosi, że w rzeczywistości na przestrzeni lat posadę Madame zajmowały kolejne i kolejne dziewczyny z Salonu. Nową Madame miała zostawać zawsze najbardziej utalentowana i najlepiej usytuowana w towarzystwie GEO-9 mieszkanka Salonu. Minusy tej teorii są dwa. Po pierwsze nie wiadomo co miałoby się dziać z byłymi właścicielkami Salonu. Po drugie, większość osób nie przypomina sobie by kiedykolwiek Madame nosiła imię inne niż Sofia. Ten drugi minus oczywiście może być częścią tajemnicy utrzymywanej przez kolejne właścicielki Salonu. Fakt, że Madame towarzyszy tylko nielicznym sprawia, że ciężko stwierdzić jaka jest prawda.
  • Druga teoria jest nieco mniej 'naturalna'. Niektórzy twierdzą, że Madame nie jest zwykłym człowiekiem i tym tłumaczą jej długowieczność i urodę. Przez niebycie zwykłym człowiekiem rozumiane są zaś przeróżne już rzeczy. Jedni mówią, że może ona posiadać dar od Mrocznych bogów, inni że jej ciało jest jedynie sztuczną powłoką.

Plotki[edytuj | edytuj kod]

  • Niektórzy twierdzą, że Madame jest tylko agentką i szpiegiem znacznie bardziej wpływowej figury, której to regularnie dostarcza informacje zebrane od swoich podopiecznych. Dla kogo jednak dokładniej pracuje? Teorii jest zbyt wiele by je wymienić.
  • Podobno wiele mieszkanek Salonu z niezdrową zazdrością spogląda na jedną z bardziej utalentowanych dziewczyn - Irię. Iria podobno, mimo obcego pochodzenia, obdarzona jest przez Madame specjalnymi względami. Zwolennicy pierwszej z teorii co do tożsamości Madame mówią nawet, że konflikt zaognia rywalizacja o przejęcie zwierzchnictwa nad Salonem.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.