Illegalfight.jpg

Podziemna Liga to nazwa nadana nielegalnym walkom odbywającym się głównie w Nowym Porcie, w GEO-9. Głównym czynnikiem odróżniającym zawody od oficjalnych, jest ograniczenie zasad do minimum. W podziemnych walkach udział może wziąć każdy, niezależnie od ilości implantów, cyberwszczepów czy zażywanych narkotyków.

W Podziemnej Lidze swoją karierę zaczynał obecny mistrz oficjalnych zawodów - Pietia Pawłow.

Miejsce[edytuj | edytuj kod]

Podziemne walki odbywają się w zespole połączonych piwnic w południowej części Nowego Portu. Ze względu na stopień opustoszenia tej części miasta, nielegalnemu przedsięwzięciu niemalże w ogóle nie zagraża wykrycie. Trafiają tu na ogół jedynie sami zainteresowani - zawodnicy, publika, obstawiający itp. - znający dokładne położenie miejsca.

Wejście do podziemii znajduje się w jednym z opuszczonych magazynów Nowego Portu. Za stertą metalowych skrzyń, ukryta jest klapa w podłodze która prowadzi do piwnic. Na dole, u samego zejścia, panuje ciemność, jednak już za pierwszym zakrętem betonowego korytarza mrok zaczyna ustępować rażącemu w oczy światłu lamp neonowych. Wtedy też do uszu zaczynają dobiegać wydobywające się z głębi kompleksu wrzaski.

Za ostatnimi drzwiami korytarza znajduje się sporej wielkości sala. Większość powierzchni obłożona jest różnego rodzaju blachami i pordzewiałymi wspornikami. Prawdopodobnie do stworzenia głównej sali połączono kilka pomieszczeń, w oryginale oddzielonych ścianami. Wsporniki zastępują ściany nośne w funkcji wspierania sufitu. Całość oświetlona jest lampami, których kable ciągną się pod sufitem w całym przybytku. Większą część sali zajmuje ring-klatka, zazwyczaj otoczna przez wrzeszczącą publikę. To tutaj odbywają się walki między ludźmi. Kawałek dalej znajduje się także mniejszy ring, w którym urządzane są walki zwierząt. Przybytek posiada także zapełniony - głównie piwem i znieczulaczami - barek.

Walki[edytuj | edytuj kod]

Większość walk odbywa się za pieniądze, choć często powodem jest także zwada między przeciwnikami. Publiczność zawsze ma okazję wziąć udział w zakładach. Na ring wpuszczani są wszyscy chcący wziąć udział, pod warunkiem, że obie strony zgadzają się na walkę. Niedozwolone jest jedynie użycie broni. Większość konfrontacji odbywa się do momentu znokautowania przeciwnika, lub do czasu gdy jeden z walczących jest niezdolny do dalszej walki. Znane są także przypadki śmiertelnych ofiar podziemnych walk.

Podziemna Liga, mimo nadanej jej nazwy, nie posiada rankingu zawodników. Wynika to z różnorodności osób biorących udział w pojedynkach. Oczywiście bywalcy przybytku doskonale orientują się w osiągnięciach uczestników i jeśli ewentualna konfrontacja dwóch zawodników wydaje się budzić zainteresowanie, po prostu się ją organizuje.

Plotki[edytuj | edytuj kod]

  • W piwnicach co jakiś czas zjawiają się Mike Abel i Pietia Pawłow. Dwójka bokserów podobno najchętniej skoczyłaby sobie do gardeł na ringu, ostatecznie rozwiązując sprawę swojej rywalizacji, jednak rodzina Szarego Wilka zabrania im jakichkolwiek starć między sobą.
  • Poczynania zawodników Ligi śledzi Syndykat i liczne gangi. Piwnice co jakiś czas służą jako punkt werbunkowy dla organizacji przestępczych, poszukujących niebezpiecznych współpracowników.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.