Widok z góry na Podbrzusze i Nowy Port

Mieszkalna dzielnica Slumportu. Ścisnięte ze sobą, taniej konstrukcji budynki, tworzą betonowy ul zamieszkały przez zmarzniętych, spracowanych ludzi których nie stać na apartament w GeoCity czy nawet mieszkanie w Smoczym Ogonie.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pierwotnie osiedla mieszkalne mieściły się wokół zakładów produkcyjnych na Furnasie, czy reszcie Pieca. Jednak z czasem, wraz z rozwojem fabryk, zaczęło brakować przestrzeni. Aby zapewnić ludziom alternatywę, korporacje wybudowały tanie mieszkania zastępcze w północnej części doków. Nowe osiedle reklamowano jako zdrowsze - położone dalej od fabrycznego smogu, wygodne - posiadające pełne zaplecze, takie jak dostęp do szkół czy sklepów, oraz o dogodnym położeniu - blisko nowo powstałej sieci kolei miejskiej. Po niespełna kilku latach zlikwidowano ostatnie osiedla mieszkalne na terenie Pieca na rzecz nowo otwartego kompleksu. Miejsce to nazywane później Podbrzuszem, lub Mrowiskiem, stało się sypialnią całego GEO-9.

Obecnie[edytuj | edytuj kod]

Jeden z bloków Mrowiska

Kiedy zatrzymały się terraformery, a korporacje zaczęły wycofywać kapitał i zamykać fabryki, ludzie zaczęli opuszczać zamarzającą planetę. Wszyscy których było na to stać. Podbrzusze w większości zamieszkiwali ludzie niezamożni, wykonujący podstawowe prace w fabrykach, harujący na spłatę korporacyjnego czynszu oraz na zaspokojenie podstawowych potrzeb swoich rodzin. Nic więc dziwnego, że Podbrzusze jest obecnie największym skupiskiem ludzi w metropolii. Szacunkowo mieszka w tej dzielnicy okolo 30% całej ludności GEO-9, tyle samo co na terenie całego Smoczego Ogona.

Znaczna część ludzi cały czas pracuje w zakładach Pieca, często jednak na zmniejszonych etatach lub za zmniejszone wynagrodzenie - ledwie wiążąc koniec z końcem.

Ogrzewanie[edytuj | edytuj kod]

Jednym z największych problemów dzielnicy są braki dostaw ciepła. Zależne od słabnącego geo-terraformera G6, Podbrzusze powoli zaczyna zamarzać. Regularne awarie geo-terraformera czy instalacji grzewczych pozostawiają część dzielnicy na kilka dni bez dostaw ciepła. Jednak przedsiębiorczy mieszkańcy Podbrzusza stosują wtedy całą gamę systemow dogrzewających, z których nie wszystkie są legalne i bezpieczne.

Przestępczość[edytuj | edytuj kod]

Członkowie gangu Patriotów na ulicach Podbrzusza

Podbrzusze stało się siedliskiem biedy GEO-9. Kwitną tutaj: kradzieże, rozboje, włamania, wymuszenia, prostytucja i wszelkiej maści drobne przestępstwa. Uliczni Oficerowie regularnie patroluja tą dzielnicę, jednak nie są w stanie zapobiec nawet ułamkowi przestępstw.

Nastroje społeczne[edytuj | edytuj kod]

Podbrzusze kipi od niezadowolenia. Sytuacji nie poprawia fakt, że pozbawieni perspektyw młodzi mieszkańcy dzielnicy często szukają łatwego zarobku na ulicach Slumportu lub Smoczego Ogona. Dodatkowo ostatnie kazanie Wielebnego Rufusa jeszcze bardziej podgrzało atmosferę w dzielnicy.

Godne uwagi miejsca[edytuj | edytuj kod]

  • Dworzec kolei miejskiej - największy, pasażerski dworzec kolejowy na terenie GEO-9. Codziennie setki tysięcy ludzi wsiadają i wysiadają do ciasnych wagonów pociągów jadących na linii Furnas - Podbrzusze.
  • Szkoła generalna nr.214 - kompleks edukacyjny zbudowany przez korporację Pexxon. Obecnie pełniący bardziej rolę świetlicy i łagodnej formy zakładu poprawczego.

Plotki[edytuj | edytuj kod]

  • W Mrowisku, na gruncie biedy i zaniedbania lęgną się przeróżne sekty wyznające Bogów Hordy.
  • Podbrzusze to wylęgarnia gangów, praktycznie ponad połowa obecnych gangów wywodzi się z tego regionu.
  • Podobno lekarze z Szóstego szpitala zbijają niemałe fortunki na nielegalnym handlu lekami, organami i "używanymi" cyber-wszczepami.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.