FANDOM


G1 Kompleks

Naziemna część kompleksu G1

Historycznie pierwszy zbudowany geo-terraformer. Po wyjściu z fazy prototypu zamknięty, ze względu na liczne wady konstrukcyjne. Kilka lat temu pozostałości terraformera G1 oraz działka na której stoi, zostały wykupione przez Encom Corporation. Budynek terraformera został przebudowany na potrzeby laboratorium badawczego założonego przez korporację w GEO-9. Główne prace badawcze prowadzone w G1 dotyczą wojskowego projektu Argus. Niestety większość danych dotyczących tego przedsięwzięcia jest utajniona.


Pokaż tajemnicę

Historia Edytuj

Pierwszy geoterraformer na Ash został zamknięty wkrótce po zakończeniu testów – choć projekt okazał się obciążony wieloma wadami projektowymi, technologia geoterraformerów była bardzo obiecująca. Doświadczenia wyniesione z projektu G1 zaowocowały przy budowie terraformera G2, znacznie bardziej stabilnego (do czasu). Po zamknięciu, aparatura terraformera została w znacznym stopniu zdemontowana i wykorzystana między innymi przy budowie terraformera G2. Pozostałe urządzenia zostały rozszabrowane w późniejszym okresie przez bandy przeszukujące Piec w nadziei znalezienia czegoś wartościowego. Kilka lat temu pusta skorupę terraformera, wraz z otaczajacymi terenami, została wykupiona przez Encom Corporation. Budynek terraformera został przekształcony w nowoczesne centrum badawcze. Na działce otaczającej G1 Encom Corporation rozbudowało centrum operacyjne na Ash.

Obecnie Edytuj

Cały teren wokół terraformera jest otoczony kordonem bezpieczeństwa najeżonym czujnikami wszelkiej maści, automatycznymi wieżyczkami obronnymi i regularnie patrolowany przez najemników Lance Security Inc odzianymi w ciężkie pancerze wspomagane. Wielokrotne próby włamania na teren ośrodka badawczego G1 zakończyły się fiaskiem. W większości wypadków napastnicy ginęli bez śladu.

Personel G1 Edytuj

  • Tyberiusz Jones – szef projektu Argus. Genialny naukowiec pracujący od kilkunastu lat dla Encom Corporation. Specjalista od nietypowych zastosowań nanotechnologii. Powszechnym tematem żartów i plotek jest jego wieczne rozkojarzenie. Dr Jones tłumaczy je „zajęciem mocy obliczeniowej na bardziej istotne zagadnienia”. Erudyta, koneser i mecenas sztuki, należy do absolutnej elity intelektualnej nie tylko GEO-9 czy Ash, ale całego Sektora Eclipse.


Pokaż tajemnicę


Plotki Edytuj

  • Od kilku miesięcy Tyberiusz Jones jest dziwnie przygaszony. Przestał, mimo wielu zaproszeń, bywać na jakichkolwiek imprezach towarzyskich czy wydarzeniach kulturalnych. Nawet tych o największym znaczeniu. Być może przyczyną wycofania się dr Jonesa z życia publicznego jest tajemnicza choroba jego żony, która od niemal roku przebywa poza Ash w specjalistycznej klinice Encom Corporation.
  • Ośrodek badawczy G1 stanowi centrum intensywnej akcji rekrutacyjnej Encom Corporation, prowadzonej od paru miesięcy w GEO-9. Zastanowienie może budzić zatrudnianie na stanowiska naukowe osób bez odpowiedniej edukacji i przygotowania zawodowego. Nowo zatrudnieni znikają bez śladu - "wysyłani na odległe placówki badawcze".
  • Encom Corporation zwiększyła ostatnio, i tak już silną, ochronę ośrodka G1. Podobno w kordonie ochronnym kompleksu można zobaczyć członków Taktycznej Piechoty Morskiej. Jest to tym dziwniejsze, że powszechnie wiadomo iż Takowie to jednostka szturmowa, a nie wartownicza.
  • Gońcy próbowali kilka dni temu sforsować zabezpieczenia kompleksu G1, przez sobie tylko znany podziemny tunel (przynajmniej tak sądzili). Niestety akcja zakończyła się katastrofą. Zabito kilkunastu członków gangu i pojmano Angusa Priszczenko, jednego z poruczników gangu. Podobno Lena Red wyznaczyła sporą nagrodę dla tego, kto przekaże wieści o miejscu przetrzymywania Angusa.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.