FANDOM


Paradeparade

Wnętrze jednego z pomieszczeń dla projektantów, stanowiące część potężnego zaplecza Parade Parade

Parade Parade to zlokalizowana na terenie Golden Terrace hala, mieszcząca w środku najbardziej prestiżowy wybieg na którym prezentują się najlepsze modelki ubrane w kreacje największych projektantów. Ale Parade Parade to nie tylko sam wybieg, ale także potężne zaplecze na które składają się pomieszczenia w których kreatorzy przygotowują swoje kolekcje przed pokazem, garderoby w których wizażystki pracują nad wyglądem modelek, pomieszczenia techniczne dla mediów i osób obsługujących pokazy, rampy i podesty pozwalające na szybkie zmiany scenografii oraz ogromną, poprzetykaną lożami dla co bardziej znakomitych gości, widownię pozwalająca pomieścić kilkanaście tysięcy ludzi.

To tutaj odbywa się co roku GEO Fashion Week, który jest największą i najbardziej prestiżową imprezą o profilu związanym z modą, jaka odbywa się na powierzchni Ash.

Wielu projektantów – na przykład van Dries – nie prezentuje swoich kreacji nigdzie poza Parade Parade, uważając że żaden inny wybieg nie jest na tyle wspaniały by być godnym pokazu ich najnowszych dzieł. Czasem odbywają się tutaj koncerty największych gwiazd muzyki, zarówno tych z Ash jak i przyjezdnych spoza planety. Osobą najczęściej koncertującą na terenie obiektu jest wywodząca się z GEO-9 wokalistka Miko Eguchi.

Najciekawszym elementem architektonicznym i konstrukcyjnym Parade Parade jest sam wybieg, który jest ogromną rampą załadunkową, jakich używa się na kosmicznych lotniskowcach. Oczywiście rampa jest tak zaadaptowana, by wyglądem pasować do reszty budynku i standardów obowiązujących w środowisku projektantów. Największy cud znajduje się jednak pod rampą, a jest nim najnowocześniejszy model gravitera, sprawiający że rampa się unosi i można dowolnie regulować wysokość na jakiej ma się znaleźć. Graviter oraz system specjalnych zaczepów pozwala również rampie odłączać się od tylnej części wybiegu – technicy sterują nią wówczas, pozwalając by leniwie przepływała wokół części z widownią, tak by wszyscy widzowie mogli z bliska przyjrzeć się pięknym modelkom w najnowszych kreacjach.

PlotkiEdytuj

  • Podobno dawno temu, zanim zamontowano na rampie specjalne systemy zabezpieczeń, podczas próby przed występem, jedna z modelek potknęła się i spadła z dużej wysokości z dryfującej w powietrzu rampy, ponosząc śmierć. Popularna wśród modelek plotka mówi o jej niespokojnym duchu, który krąży po Parade Parade, pragnąc niszczyć kariery projektantów i modelek poprzez powodowanie rożnych problemów przed występami.
  • Niektórzy technicy twierdzą, że podczas obchodów, kiedy sprawdzają stan techniczny urządzeń, zdarza im się natknąć na ubranych w dziwne kreacje nieznajomych. Owi intruzi zawsze szybko uciekają w jakieś boczne tunele i nie udaje się ich złapać – ma to świadczyć o ich świetnej znajomości topografii . Nie wiadomo kim mogliby być ci nieznajomi, ale wśród plotek słyszy się hipotezę że to oszalałe modelki i projektanci, których kariery zostały złamane po występie na tym wybiegu, i którzy żyją w zakamarkach i w na wpół zapomnianych pomieszczeniach budynku.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.