FANDOM


Maccormick 3

Pułkownik W.T. MacCormick.

Dowódca 428 Jednostki Rekrutacyjnej. Płk MacCormick jest weteranem licznych kampanii militarnych, ostatnio zasłużył się podczas walk o Cor.

Wygląd i osobowośćEdytuj

Pułkownik jest osobą niezwykle otwartą na ludzi i otoczenie. Doskonale potrafi nawiązać kontakt praktycznie z każdym w dowolnej sytuacji, co czyni z niego doskonałego negocjatora. Podczas służby w armii dał się poznać jako doskonały tropiciel, dowódca i taktyk, co w połączeniu z wybitnymi umiejętnościami organizacyjnymi szybko zaprowadziło go na szczyty wojskowej hierarchii. Ponadto MacCormick posiada wiele naturalnej charyzmy, przez co jest otaczany swoistym kultem przez podwładnych. Żołnierze pójdą za nim w najgorętszy ogień, po zwycięstwo lub na zatracenie. Wszyscy podwładni znają wiele historii o jego bohaterskich czynach podczas walk w dżunglach Cor.

MacCormick jest bardzo wymagającym przełożonym. Doskonale wie, iż tylko dobre wyszkolenie i zimna krew ratuje żołnierza w trudnych sytuacjach. Dlatego duży nacisk kładzie na edukację swoich ludzi, zarówno tę praktyczną, jak i teoretyczną. Jego marzeniem jest uczynienie z 428 wzorcowej jednostki wojskowej.

Pułkownik znany jest również ze swojego zamiłowania do Astropiłki. Jako jedyny z trenerów gra w swojej drużynie - na pozycji atakującego. Swoją ksywkę "Rzeźnik" zyskał nie tyle na polu walki, co na boisku LGS. W poprzednim sezonie był królem strzelców Ligi.

HistoriaEdytuj

MacCormick urodził się w GEO-9 w jednej z rodzin mieszkających w Podbrzuszu. Syn Ulicznego Oficera i nauczycielki, od dzieciństwa poznawał trudy ciężkiego życia w biedzie. Nigdy nie potrafił zaakceptować otaczającej go rzeczywistości, więc gdy tylko uzyskał pełnoletniość, zaciągnął się do armii, by wyrwać się z bagna Slumportu. W swojej karierze przeszedł przez wszystkie szczeble militarnego wtajemniczenia, aż do stopnia pułkownika. Przed awansem na Komendanta 428 Jednostki służył w elitarnej jednostce Duchów.

Awans MacCormicka nikogo nie zaskoczył. W armii od dawna mówiło się, iż potrzebne jest utworzenie na Ash kilku posterunków rekrutacyjnych. Pułkownik ze swoimi talentami i wiedzą nadawał się do tego znakomicie. Doskonale znał miasto GEO-9 i jego mieszkańców. To w znacznym stopniu ułatwiało mu zadanie. Nie jest więc dziwnym, iż pod jego komendanturą 428 Posterunek stał sie jedną z najbardziej wydajnych placówek rekrutacyjnych.

PlotkiEdytuj

  • Podobno MacCormick już raz umarł. Za zasługi w walce z Hordą stworzono dla niego specjalnego klona, do którego przetransferowano świadomość Pułkownika.
  • Podobno Pułkownik był szkolony przez wywiad wojskowy i przez kilka lat pracował jako agent.
  • Podobno "awans" na Komendanta 428 był skuteczną próbą zahamowania jego dalszej kariery przez nieprzychylnych mu w armii ludzi. Część żołnierzy twierdzi, że niebawem miał zostać generałem.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.