FANDOM


NuGen

Logo NuGen

Korporacja bioinżynieryjna. Ogłosiła upadłość po skandalu związanym z wypuszczeniem na rynek nieprzetestowanego genomu nG-SA-Tetta.

HistoriaEdytuj

KryzysEdytuj

Kiedy temperatura Ash zaczęła gwałtownie spadać, korporacje zaczęły masowo wycofywać kapitał z zamarzającej planety. Równocześnie w całej galaktyce trwało załamanie rynku modyfikacji genetycznych. Niestabilne i często powodujące niespodziewane efekty uboczne, traciły rynek na rzecz cyborgizacji.Koncern NuGen, specjalizujący się w zagrożonej inżynierii genetycznej dostrzegł w Ash idealne miejsce do prowadzenia badań - tanie (ze względu na trwającą recesję) oraz leżące z daleka od oczu reszty wszechświata. NuGen zakupiło po zaniżonych cenach - od wycofujących się z planety korporacji - kilka placówek i błyskawicznie rozpoczęło badania.

Nowy genomEdytuj

NuGen

Eksperymentalny retrowirus nG-SA-Tetta

Po niespełna kilku miesiącach badań prowadzonych z dala od rządowych inspekcji, dokonano wielu przełomowych odkryć. Opracowano model genetyczny nG-Sub-Ash-Gamma, mający pozwolić roślinom przetrwać w arktycznych temperaturach. Stopniowo zaczęto poszerzać zakres badań na zwierzęta i finalnie ludzi. Po pierwszych sukcesach zaczęły napływać zlecenia z zewnętrznych światów. Ponosząc niskie koszta produkcji nuGen rozpoczął wojnę cenową z przemysłem cybernetycznym.

Szczepionka nG-SAG została wprowadzona na rynek. Pierwsza partia zniknęła z magazynów w niespełna kilka dni. Każdy chciał zyskać odporność na przerażające zimno, nawet ryzykując swoim zdrowiem.

KatastrofaEdytuj

Po pierwszych sukcesach nG-SAG, wypuszczono na rynek unowocześnioną wersję - nG-SA-Tetta. Skuteczniejsza, tańsza, łatwiej dostępna powtórzyła sukces swojego poprzednika. Jednak nowy zestaw genów okazał się niestabilny, powodując trwałe zmiany w psychice oraz fizyczne modyfikacje. Mieszkańców GEO-9 opanowała panika. NuGen zalała fala pozwów, pod bramami fabryk stały tłumy oczekujące wyjaśnień, rozpoczęły się zamieszki.

Oficerowie GEO-9 nie byli w stanie zatrzymać rozszalałego tłumu, media prowadziły informacyjną obławę, a klienci rządali odszkodowań i wyjaśnień. Zarząd koncernu milczał. Po kilku tygodniach demonstracji w głównym laboratorium doszło do katastrofy - eksploza plazmy z pobliskiego geo-terraformera G2 zrównała z ziemią cały kompleks przemieniając go w Cmentarzystko. NuGen nigdy już nie podniósł się po takiej stracie, finalnie rozpadając się na mniejsze spółki lub tracąc udziały na rzecz większych korporacji takich jak GreenSeed czy Infinity.

PlotkiEdytuj

  • Podobno na najniższym poziomie kompleksu NuGen naukowcy przeprowadzali testy genów na ludziach. Nawet jeśli to prawda ciężko będzie ją udowodnić - dolne poziomy kompleksu zostały praktycznie całkowicie zasypane i niewiadomo czy cokolwiek się z nich ostało.
  • Podobno eksplozja w kompleksie była świadomym działaniem pracowników NuGen. Woleli zniszczyć obciażające ich dowody i pogrzebać korporację, niż ryzykować rządowe dochodzenie, miliardowe odszkodowania i wieloletnie kary więzienia.
  • Zaraz po upadku korporacji, Geomedica wykupiła znaczą część patentów dotyczących nG-SA-Tetta i wcześniejszych wersji retrowirusa. Podobno badania nad nową wersją szczepionki cały czas trwają.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.