FANDOM


Budowa i położenieEdytuj

Nora-1

Nora

Stacja przeładunkowa, dla olbrzymich frachtowców pozaukładowych transportujących rudę wydobywaną w New Jeruzalem oraz w koloniach orbitalnych pobliskiego pasa asteroid.

Kolonię zbudowano wewnątrz jednego z księżyców Zebulon VI - gazowego olbrzyma stanowiącego ostatnią planetę w układzie Zebulon Mills. Stacja posiada około dwóch tysięcy stałych mieszkańców. Stacja posiada liczne doki wykute w macierzystej skale księżyca. Część z nich jest przeznaczona dla transportowców rudy, przybywających z Dendery oraz z pasa asteroidów, rozciągającego się na zewnętrznej orbicie układu Zebulona. Podstawowa działalność stacji polega na sortowaniu i wstępnej selekcji tej rudy. Wstępnie przesortowana ruda jest ładowana na frachtowce pozaukładowe - okręty tak olbrzymie, że nie mogą wchodzić głębiej w obszar działania studni grawitacyjnej gwiazdy. Z powodu ogromnej masy statku, ich pokładowe generatory pola FTL, nie byłby w stanie otworzyć tunelu czasoprzestrzennego bliżej gwiazdy zakłócającej ich działanie.

PrzestępczośćEdytuj

Poza przeładunkiem rudy stacja jest ośrodkiem działalności handlowo - rozrywkowej dla górników z całego systemu, ze szczególnym uwzględnieniem kopaczy z Pasa. Jednocześnie jest to najbardziej światowe miejsce w układzie Zebulon Mills. W Norze kupisz i sprzedaż niemal wszystko, najbardziej egzotyczne narkotyki, broń (w rozsądnych granicach), wieść niesie że można tu nawet trafić na kupców oferujących statki po niezwykle korzystnych cenach, w zamian za brak pytań na temat ich poprzednich właścicieli.

Stacja stanowi podobno jedną z baz przeładunkowych przemytników. Słabo rozwinięta administracja Zebulona sprzyja rozrostowi zorganizowanej przestępczości. Aquarius Minig Corp która stanowi jedyną oficjalną władzę w systemie, nie interesuje się przestępczością, o ile nie ma ona wpływu na wydobycie i transport cennej rudy. Powszechnie wiadomo, że korporacja przymyka oko na nielegalną działalność w pewnych sektorach, uznając że górnicy potrzebują dostaw środków odurzających i innych, nie do końca legalnych rozrywek, jako ucieczki od codzienności, wypełnionej ciężką pracą. Sąsiedztwo układu Eclipse powoduje, że w Norze można spotkać wielu przedstawicieli Syndykatu. Aktualnie trwa podziemna wojna o wpływy, pomiędzy lokalnymi gangami, a Syndykatem, który postanowił rozszerzyć swe panowanie również na tę kolonię.

Nora z pewnością nie jest bezpiecznym miejscem, na jej korytarzach można napotkać grupki pijanych w sztok, szukających zaczepki górników, wszelkie rodzaje paserów, alfonsów, oszustów, szulerów, rakieterów i innych typów z pod ciemnej gwiazdy. Na stacji, ze względów bezpieczeństwa, obowiązuje zakaz noszenia broni plazmowej i palnej o dużym kalibrze. Nic nie stoi na przeszkodzie (ba jest to przejawem rozsądku), aby posiadać przy sobie co najmniej jeden pistolet lub przynajmniej jakiś rodzaj broni białej. Jednocześnie nie warto paradować z bronią jeśli nie umie się jej używać. W Norze z pewnością znajdzie się ktoś, kto będzie chciał wypróbować nasze umiejętności.

Porządku w Norze pilnują niewielkie, lecz dobrze uzbrojone oddziały porządkowe Aquarius Minig Corp. Trzeba pamiętać że interweniują właściwie tylko w przypadku najcięższych przestępstw. Głównie tych bezpieczeństwu stacji lub działania na szkodę korporacji Aquarius.

Znane miejscaEdytuj

  • Huta - najbardziej znana knajpa dla górników na Norze, klasyczna mordownia.
  • Dziesiąty Ostaniec - miejsce spotkania pilotów, lokal z klasą (jak na Norę). Knajpa jest prowadzona przez Tusckiego, człowieka z wbudowanymi licznymi protezami cybernetycznymi - jest to nieco tajemnicza postać, okryta legendą w Norze. Niektórzy twierdzą, że jest byłym żołnierzem i najemnikiem, który na skutek licznych obrażeń na polu walki musiał skorzystać z protez, inni że jest dziedzicem fortuny, który choruje na genetyczną chorobę, zmuszającą go stopniowo do wymiany kolejnych części ciała na protezy, na które stracił niemal cały odziedziczony majątek. Jeszcze inni twierdzą, że Tuscky to jeden z poszukiwaczy, którzy odnaleźli artefakt obcych na planetoidzie w systemie Ozyrysa. Tuscky jako jedyny powrócił żywy z wyprawy, ale uszkodzenia ciała były tak poważne, że większość organów trzeba było wymienić na sztuczne. Tuscky otrzymał podobno olbrzymie wynagrodzenie od Infinity za sprzedaż pozycji artefaktu i praw do eksploatacji. Która wersja jest prawdziwa - nie wiadomo, sam Tuscky jedynie uśmiecha się tajemniczo w odpowiedzi na pytania o przeszłość.
  • Solidny ekwipunek Luckiego - na wpół lombard, na wpół sklep z używanym towarem. Można tu znaleźć najbardziej egzotyczne przedmioty (często niekompletne). Właściciel tego przybytku, Lucky to dość oryginalny typ niski barczysty mężczyzna, ciemnowłosy, cera blada, krótki nos, małe uszy, ubiera się bardzo ekstrawagancko, w jaskrawe kolory, hałaśliwy i rubaszny, jednocześnie spryciarz i przechera - ma kontakty w całym systemie, może wiele załatwić, oczywiście za odpowiednią cenę (trzeba uważać, bo lubi oszukać klienta, obieca złote góry a potem udaje, że nie było zlecenia).
  • Stocznia remontowa im. Luciena z Ys - jedyne miejsce w systemie Zebulona, w którym możesz naprawić statek lub wbudować modyfikacje. Zarządcą stoczni jest Wu-Tien bardzo wysoki i chudy chińczyk (a przynajmniej podaje się za potomka chińczyków), jego szare oczy i lekko brązowa skóra wskazują na domieszkę obcej krwii, jest bardzo spokojny i flegmatyczny, na pozór zawsze trzyma się przepisów, jest jednak wrażliwy na krzywdę (szczególnie jeśli dotyczy ona statków) i można go przekonać do nagięcia zasad. Wu-Tien nienawidzi mafii i przestępców. Trzyma zawsze stronę AMC uważając, że cała zła sława otaczająca korporację to wroga propaganda.
  • Doki - pokrywają niemal całą powierzchnię niewielkiego księżyca. W biurze kapitanatu doków można znaleźć ogłoszenia o pracy, lub zleceniach transportowych i innych.
  • Biura Aquarius Minig Corp - główna siedziba korporacji w systemie, to tu podejmuje się wszelkie decyzje dotyczące działań korporacji w systemie Zebulon Mills, Dyrektorem Zarządzającym AMC w systemie jest Vjachesłav Kolja - wiecznie przestraszony, agresywny, niewysoki człowieczek, służalczy wobec przełożonych i bezwzględny dla stojących niżej. Często przybiera postawę światowca - znudzonego całą swoją pracą, nie jest to prawda, jest bardzo przejęty swym stanowiskiem, a jeszcze bardziej tym co myślą o nim jego szefowie z AMC. Tchórz, łatwo ulega zastraszeniu siłą fizyczną, brak zasad moralnych - poważy się na każde świństwo, w imię korzyści lub zastraszony.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.