FANDOM


Polarnyj

Kontradmirał w pancerzu przeciwprzeciążeniowym pilota.

Były dowódca obrony planetarnej jednego ze światów Archipelagu - Fernis. Polarnyj przeszedł około 2 lat temu w stan spoczynku, a następnie przyjął oferowane przez władze systemu Horodny stanowisko szefa szkolenia pilotów w dynamicznie rozwijającej się flocie systemowej.

Odejście Polarnyjego z floty Archipelagu odbyło się w atmosferze skandalu. Oficjalnie kontradmirał odszedł na zasłużona emeryturę. Jednocześnie liczne źródła wskazywały na naciski na Nikołaja Władmirowicza, by odszedł z floty po publicznych wystąpieniach w których krytykował izolacjonistyczną politykę rządów Archipelagu, wskazując na konieczność włączenia się do walki z Hordą i Pożeraczem Światów .

Nikołaj Polarnyj pochodzi z rodziny o długich tradycjach wojskowych. Jego matka była jednym z dowódców Lance Security Inc, ojciec służył jako oficer sztabowy floty systemu Ukaria. Nikołaj był od dzieciństwa przygotowywany do pełnienia służy oficerskiej na okrętach wojennych. Dzięki staraniom rodziców podjął naukę i ukończył z wyróżnieniem Akademię Eksploracji na Ziemi. Następnie odbywał służbę w wielu systemach sektora Ziemia, by ostatecznie przyjąć funkcję dowódcy obrony planetarnej Fernis. Niestety krytyka decyzji politycznych rządów Archipelagu spowodowała przedwczesne zakończenie obiecującej kariery.

Kontradmirał Polarnyj wielokrotnie wykazał się doskonałą znajomości zasad dowodzenia, od pojedynczych kluczy myśliwców, po floty statków liniowych. Jego znakiem firmowym są nietypowe rozwiązania problemów strategicznych, doskonałe operowanie zasobami na poziomie taktycznym, znaczne zdolności do improwizacji i adaptacji założeń strategicznych do warunków pola walki.

Krytycy Polarnyjego wskazują na jego arogancję, brawurę i zbyt agresywne podejście do każdego starcia, które może prowadzić do niezasadnie wysokiego poziomu strat.

Polarnyj jest znany z wybuchowego charakteru i brutalności wobec najmniejszych przejawów niesubordynacji, przywiązując jednoczesnie ogromną wagę do wyszkolenia podległych mu żołnierzy. Służba z tym oficerem jest ciężka. Mimo to oficerowie którzy odbywali z nim służbę twierdzą, że właśnie dzięki cieżkiej szkole Nikołaja Władimirowicza osiągneli największe sukcesy.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.