FANDOM


Molo47

Molo 47 z GeoCity w tle

Molo47 kiedyś

Molo 47 przed zlodowaceniem

Molo 47 to jedna z ostatnich – oraz jedyna konserwowana i utrzymywana w dobrym stanie – konstrukcji tego typu w GEO-9. To konkretne molo, wychodzące prawie 100 metrów w głąb zatoki, różni się od innych także tym, że na jego wychodzącym na zatokę końcu znajduje się okrągły placyk. Ów placyk jest, osadzoną na kilkudziesięciu potężnych filarach, platformą o średnicy 40 metrów.

W czasach swojej świetności, przed awarią terraformerów, na tej wychodzącej w morze platformie znajdował się niewielki park rozrywki „Shoreland”, pełen karuzel, budek z lodami oraz napojami, strzelnic itd. Jedyną rzeczą świadczącą dziś o barwnej przeszłości, jest gigantyczny szkielet dawno nieczynnego diabelskiego młyna, wystający ponad przysadzistymi budynkami jakie obecnie zajmują platformę. Owe niskie i solidne zabudowania są domami i użytkowymi budynkami, należącymi do zajmujących się eksploracją nie zamarzniętej części zatoki Poławiaczy. Wokół platformy zawsze cumuje kilkanaście niedużych jednostek pływających, używanych przez Poławiaczy do badań dna morskiego i odłowu całkiem sporej populacji miejscowych gatunków ryb. Połowy nigdy nie są zbyt obfite, to jednak zyski ze sprzedaży ryb pozwalają rybakom na całkiem dostatnie życie – w końcu każdy ma ochotę na odmianę po regularnym spożywaniu biomasy więc ryba jest dosyć pożądaną alternatywą.

PlotkiEdytuj

  • Są tacy, którzy twierdzą że część Poławiaczy to pracujący pod przykrywką pracownicy któregoś z departamentów Infinity.
  • Poławiacze stali się ostatnio dość nerwowi. Podobno strzelają do każdego kto zbliży się nocą do ich osady. Prawdopodobnie odkryli na dnie zatoki coś bardzo cennego, czym nie chcą się z nikim podzielić.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.