FANDOM


Megatona1
Najbardziej znany klub nocny w Slumporcie. Główna atrakcja dla osób poszukujących niebezpiecznej rozrywki i dreszczyku emocji w najbiedniejszej dzielnicy GEO-9.

Klub mieści się w starym, odrapanym magazynie portowym ozdobionym wielkim neonem przedstawiającym uśmiechniętego rekina okolonego kolorowymi literami, wesoło pobłyskującymi przez śnieżycę szalejącą po opustoszałych ulicach Slumport. Kilka z nich co rusz gaśnie i zapala się. Przez ciężkie, stalowe drzwi dochodzą basowe dudnienie ciężkiej, transowej muzyki.

Wewnątrz „Megatona” to jedna wielka, kiepsko oświetlona hala. Na parkiecie tłoczą się ludzie tańczący w rytm powtarzalnej, hipnotycznej muzyki. Barów jest kilka, w tym jeden główny, na samym środku knajpy. Kilka metrów ponad tańczącymi biegną galeryjki, na których także roi się od ludzi. Panuje zaduch, by nie powiedzieć smród.[1]

Do klubu przychodzą imprezowicze, którzy w innych okolicznościach nigdy by się nie spotkali. Można tu napotkać zarówno drobnych gangerów z okolicy, jak i przedstawicieli Syndykatu, najemników i żołnierzy na przepustce. Do "Megatony" przyjeżdżają również "turyści" z lepszych dzielnic - szukając nielegalnych atrakcji, członkowie korporacji i złota młodzież z bogatszych dzielnic GEO-9.

Megatona3
Jedną z przyczyn popularności klubu jest niezwykła mieszanka klubowiczów. W lożach i prywatnych salach często załatwione są interesy łączące ludzi pozornie pozbawionych punktów wspólnych. Można tu nająć szemranych hakerów, którzy pomogą ci skompromitować konkurenta z korporacji lub ludzi którzy zajmą się nim bardziej radykalnie. Bogata młodzież kupuje narkotyki i inne "rozrywki" niedostępne w lepiej chronionych dzielnicach GEO-9. Gangsterzy dobijają targu ze zdesperowanymi korpami wymieniając informacje przydatne w trakcie skoków, w zamian za udział w potencjalnych łupach. W klubie spotkać można kilku poważnych paserów GEO-9.

PrzypisyEdytuj

  1. Tomasz “Smartfox” Smejlis - fragment scenariusza "Gambit e Geo-9" dostępnego w darmowym dodatku z przygodami do Savage Worlds "Sześciostrzałowiec" s. 34-39
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.