FANDOM


Aeroambulance

Wnętrze aerokaretki

Latające Jednostki Sanitarne
są najszybszymi i najskuteczniejszymi oddziałami sanitarnymi jakimi dysponują służby medyczne w GEO-9. Każdy szpital ma przynajmniej jedną tego typu jednostkę, składającą się z aerokaretki, lekarza, sanitariusza i przeszkolonego w udzielaniu pomocy medycznej pilota. Największą liczbą LJT w GEO-9, bo aż sześcioma, dysponuje 3 szpital GEO-9.

Jednostka 3-016Edytuj

Jednostka 3-016 jest najlepszą i posiadającą największą liczbę sukcesów. Jest też chlubą 3 szpitala GEO-9, sławną od czasu serii programów o ratownictwie medycznym, jakie jakiś czas temu wypuścił w formie reportaży Cortexowych Kanał 16 i których głównymi bohaterami była załoga tej jednostki. Ekipa ratunkowa o oznaczeniu 3-016 to lekarka Violet, sanitariusz Kyle oraz kierowca Sphinx.

Kyle Rybitzki jest młodym i dosyć rozrywkowym człowiekiem, który swój czas wolny spędza na imprezowaniu i szlajaniu się ze znajomymi od knajpy do knajpy. Jednak w trakcie służby jest kimś całkowicie innym i ciężko byłoby znaleźć drugiego sanitariusza, równie opanowanego, odpowiedzialnego i profesjonalnego jak Kyle.

Violet Guerrera jest ponad trzydziestoletnią lekarką, która na początku swej kariery wybrała najtrudniejszą i najbardziej niewdzięczną funkcję lekarza aerokaretki. Violet jednak nie narzeka i ceni sobie fakt że to ona jest pierwszą osobą jaka znajduje się przy rannym i udziela mu pomocy, która może utrzymywać go przy życiu na tyle długo by dostarczono go na salę operacyjną w szpitalu.

Sphinx (Juwan Spreewell) to potężny, śniadoskóry łysy facet o imponującej muskulaturze. Jego zimna krew za kierownicą i podczas udzielania pomocy poszkodowanym, wiele razy przyczyniła się do uratowania komuś życia. Jest uważany za najlepiej przeszkolonego medycznie kierowcę aerokaretek – de facto mógłby być sanitariuszem, gdyby nie jego miłość do prowadzenia pojazdów.

Tajemnice i plotkiEdytuj

  • Chłopak Violet należy do oddziału FCS gangu Kaptowników. W związku z tym Violet często, za jego namową, udziela w tajemnicy i nieodpłatnie pomocy biednym ludziom ze slumsów. Kilkakrotnie ukradła z aerokaretki farmaceutyki jakich wymagało udzielenie pomocy podopiecznym Kaptowników.
  • Aerokaretka ekipy 3-016 jest najszybszą jednostką tego typu w GEO-9 nie bez powodu. Sphinx to maniak motoryzacji ściśle związany ze środowiskiem streetracerów i często biorący, swoją prywatną maszyną, udział w nielegalnych wyścigach. W tajemnicy przed władzami szpitala, Sphinx wziął kiedyś aerokaretkę do Nory Auggi’ego celem małego usprawnienia. Jednostka 3-016 udziela więc pomocy w mocno usprawnionej aerokaretce, pod której maską kryją się podrasowany silnik oraz nielegalna instalacja, pozwalająca uzyskiwać na krótkich dystansach ogromne prędkości.
  • Jedna z ciekawszych plotek jakie można usłyszeć w GEO-9 mówi o tym, że kilka osób widziało podczas jednego z nielegalnych nocnych rajdów biorącą udział w wyścigu aerokaretkę. Mało kto jednak wierzy w tę plotkę, jako że jest zbyt niewiarygodna by brać ją poważnie. Kto ścigałby się karetką? I jakie szanse może mieć zwykła aerokaretka z podrasowanymi maszynami streetracerów?
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.