FANDOM


Ramirez
Na pierwszy rzut oka widać, że Ramirez Alvaro (właśc. Ramirez Edgar Amancio Adalward) nie pochodzi z Ash. Zdradza to nie tylko jego karnacja i imię, ale także pełen buty sposób w jaki się nosi. Ramirez lubi wspominać, że korzenie jego rodziny sięgają ziemskich Meksykanów i Indian, których jednakże sam Ramirez w swych opowieściach lubi mieszać i używać jako równoznacznych grup etnicznych.

Adalward jest jednym z bardziej znanych członków Ulicznych Oficerów, który zaskarbił sobie przydomek Kuloodpornego Ramireza - na cześć swoich bliskich spotkań z pociskami przeciwników, które jednak nigdy nie zdołały wyrządzić mu większej krzywdy.

Mistyka i szpanEdytuj

Ramirez jest raczej kontrowersyjnym człowiekiem. Często podkreśla, że przybył na Ash ponieważ przepowiedziano mu, że dosięgnie go tu śmierć - sam, jak podkreśla, nie wie jak nadejdzie, ale jest absolutnie przekonany że nie będzie to śmierć od kuli. Rzeczywiście Ramirez słynie z odważnych i lekkomyślnych wypadów oraz częstego pomagania współpracownikom poprzez ściąganie na siebie wrogiego ognia. Z opresji, o dziwo, zawsze wychodzi bez większych ran, mimo że kule nierzadko go dostają.

Równocześnie latynos cechuje się zadziornością i butą rzadko spotykaną w GEO-9. Znany jest także ze swych licznych podbojów miłosnych w których nie raz wykorzystuje swą odwagę i mistyczną otoczkę by oczarować wybrankę. Niektórzy z jego kolegów uważają wszystko co mówi, za tani szpan mający utrzymać wokół niego nieco szumu. Dwuznaczność jego charakteru podkreśla jego zabobonność. Kuloodporny ma bowiem tendencje do noszenia przy sobie wszelakiego sortu talizmanów - minimum to szczęśliwa moneta w kieszeni, ochronne amulety i medaliki na szyi.

PsychogliniarzEdytuj

Adalward jest specjalistą od szkoły psionicznej popularnej wśród tzw. psychogliniarzy. W trakcie walki Ramirez przestaje odgrywać rolę amanta i wciela się w Kuloodpornego. Swoje umiejętności wykorzystuje głównie do ochrony siebie, oraz ewentualnie znajdujących się w pobliżu cywili. W razie potrzeby potrafi pokazać pazur, głównie jednak brany jest na akcje ze względu na swą zdolność do podtrzymywania życia każdego kto nie jest po przeciwnej stronie. Z tego też powodu Ramirez rzadko działa w pojedynkę - najczęściej stanowi część składu wykonującego akcję.

Jego zdolności przydają się jednak nie tylko w walce. W mniejszym stopniu, ale wciąż w znaczącym, Ramirez opanował sztukę wydobywania informacji, grania na emocjach, czy zjednywania sobie innych ludzi. Sprawia to, że niektóre prowadzone śledztwa można zakończyć nad wyraz szybko. Były Oficer, detektyw - Jeremy Walker z rzadka korzysta z usług psychogliniarza - głównie gdy utknie w zbyt skomplikowanym śledztwie i nie pozostało już żadnego innego tropu niż świadek zachowujący milczenie.

PlotkiEdytuj

  • Podobno Ramirez poważnie zalazł za skórę którejś z organizacji przestępczych, która w odwecie postanowiła wydać na niego wyrok. Nietykalność Oficera wprawia niektórych z jego wrogów w prawdziwą obsesję i żądzę doprowadzenia do jego śmierci. Mówi się, że dni Kuloodpornego są już więc policzone.
  • Ramireza podobno widziano wiele razy w towarszystwie Wróżbitów. On sam nie potwierdza ani tez nie zaprzecza tym spekulacjom.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.