FANDOM


KlinikaEdytuj

Stary Shen

Shen Woo przy pracy

W jednej z wielu alejek Smoczej Łaźni mieści się pracownia starego znachora - Shen Woo. Ukryta w podziemiu niepozornego budynku jest praktycznie niezauważalna dla przygodnych przechodniów. Jedynymi znakami wskazującymi na istnienie tego miejsca są oszroniony i nieczytelny szyld - Klinika naturalna Shen oraz sporadycznie unoszący się wraz ze strumieniami pary, buchającymi z kratek wentylacyjnych zapach gotowanych ziół.

Pracownia cieszy się sporą popularnością pośród lokalnych mieszkańców. Shen Woo, nazywany też Starym Żurawiem, pełni tu rolę aptekarza, doradcy, kapłana i czasem lekarza. Z tego też powodu Klinika jest odwiedzana nie tylko przez chorych na ciele, ale także niespokojnych duchem, oraz tych chcących po prostu skorzystać z mądrości znachora. Shen pomaga ponadto tym których nie stać na korporacyjnych lekarzy lub którym z różnych powodów takiej pomocy odmówiono. Stary Żuraw nie raz opiekuje się także narkomanami, którym zioła i rozmowa ze znachorem przynoszą ulgę w ciężkich zmaganiach z uzależnieniem.

Pomimo tego, że Shen Woo polega na naturalnych metodach, takich jak masaże, ziołolecznictwo czy akupunktura, nie unika też metod współczesnych jeśli tylko te mogą przynieść ulgę w sposób chemicznie nieinwazyjny.

Shen WooEdytuj

Shen Woo to niski, stary i lekko przygarbiony Azjata, zwykle widziany z lekkim uśmiechem na ustach. Jego postawa dla wielu jednak może być myląca - w rzeczywistości Stary Żuraw trzyma się świetnie i klientom jego kliniki zdarza się zauważyć jego błyskawiczny refleks i zręczność ukrywane pod niepozorną postawą.

Nie jest tajemnicą, że stary aptekarz posiada zdolności psioniczne, nie odpowiadają one jednak żadnej z popularnych szkół. Sam Shen Woo wytwarza wokół siebie niemałą otoczkę mistyki. Jego metody nie raz odnoszą sukces tam gdzie zawodzi konwencjonalna medycyna. Lekarzom jak na razie nie udało się uchwycić w czym tkwi jego sposób, jednak prawdopodobne, że jest to powiązane właśnie z jego psionicznym talentem.

Ciekawostką jest także to, że krzepki staruszek żyje już od naprawdę długiego czasu. Nawet najstarsi mieszkańcy GEO-9 sięgając pamięcią do lat swej młodości wspominają Shena Woo i jego istniejącą już wtedy klinikę. Dodatkowo sam znachor nie raz w swych rozmowach i radach udzielanych potrzebującym powołuje się na wydarzenia, które wydarzyły się więcej niż czas zwykłego żywota temu, tak jakby sam był ich świadkiem.

Skuteczność Starego Żurawia uczyniła go jednym z najpopularniejszych lekarzy pośród rodzin Syndykatu.

PlotkiEdytuj

  • Krążą pogłoski, że stary Shen przeczuwa rychłe nadejście własnej śmierci i szuka godnego siebie ucznia.
  • Podobno Stary Żuraw posiadał niegdyś ucznia, jednak sam znachor nie chce o tym rozmawiać. Niektórzy podejrzewają, że mistrz i uczeń mocno się w którymś momencie poróżnili i podopieczny znachora obrał drogę zupełnie odmienną od tej swojego nauczyciela - w rezultacie prawdopodobnie nigdy nie zgłębił największych sekretów Shena Woo. Inni znów, że uczeń zgłębił część technik mistrza jednak zapragnął używać ich do niewłaściwych celów i w ten sposób rozstał się z Żurawiem. Niektórzy twierdzą, że uczniem tym był jeden z obecnych lekarzy 3 Szpitala GEO-9, znów inni widzą w nim jednego z Łapaczy Błyskawic działających w Elektrowni. Znane są też pogłoski jakoby uczniem Żurawia miał być niesławny mistrz tortur Czarnego Smoka - Kazue Gendo.
  • Unikalna natura mocy psionicznych Żurawia ma podobno pochodzić z zażywania przez starego Woo tajemniczych mieszanek ziołowych które sam przygotowuje.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.