FANDOM


Szary wilk

Członkowie klanu Szarego Wilka wykonują egzekucję żołnierzy klanu Złotego Smoka

Najbardziej osławiony klan Syndykatu. Zła sława, jaką obecnie cieszy się Syndykat, to w dużej mierze zasługa tego klanu. Z Szarego Wilka wywodził się Hidoi, najokrutniejszy daimyo wszechczasów, o którym mówiło się, że z pewnością jest sługą mrocznych bóstw i tylko dzięki ich łasce zdobył i utrzymał swoją pozycję. Jeśli to prawda, również jego spadkobierca, Kagi Kara, jest kultystą, gdyż okrucieństwo, jakiego dopuszczają się jego ludzie równa się bestialstwu Hidoi.&nbsp Polem działania Szarego Wilka jest przemoc, w rozmaitych znaczeniach tego słowa. Zbieranie haraczu, pobicia, szantaż, okaleczenia, kradzieże, morderstwa oraz wspomaganie mniejszych grup przestępczych, działających na terenach kontrolowanych przez inne klany, są chlebem powszednim żołnierzy służących pod rozkazami Kary. Boss klanu naruszył lub złamał chyba każdą zasadę, jaką kierowali się jego poprzednicy. Nie wahał się przed krzywdzeniem bezbronnych. Współpracował z ludźmi, którzy okazywali się kultystami mrocznych bóstw. Klan Szarego Wilka zyskał parszywą reputację, jednak wraz z nią olbrzymie wpływy i majątek. Kara nie ukrywa, że jego ostatecznym celem jest likwidacja lub wchłonięcie innych klanów i samodzielne kierowanie Syndykatem. Uważa, że wszelkie zasady, jakimi kierowała się mafia są martwe i powinny być zniesione – zwłaszcza w obliczu inwazji Hordy na Eclipse. Wie, co leży uśpione w Piramidzie z Czarnego Żelaza, jednak nie podejmuje starań zmierzających do zdobycia wpływów w innych układach. Zachowuje się, jakby był pewien, że niezależnie od wyniku wojny na Cor jego ludzie będą bezpieczni.

CzłonkowieEdytuj

  • Kagi Kara – aktualny szef klanu. Krótkie, białe włosy, sylwetka atlety, doskonałej jakości garnitur i zdobiona katana zarzucona na ramię – tak, niezależnie od okazji, prezentuje się głowa klanu Wilka. Kagi ma przeszło pięćdziesiąt pięć lat, jednak wygląda na dobre dziesięć lat mniej. Wciąż jest zabójczo przystojny, co zresztą bezwzględnie wykorzystuje w kontaktach z paniami, zwłaszcza dysponującymi wielką władzą. Kara nie waha się przed niczym, byle zmiażdżyć wroga. Jest równie okrutny względem nieprzyjaciół, co w stosunku do sług, którzy go zawiedli. Stara się zniszczyć każdego, kto sprzeciwi się jego woli. Łatwo ulega emocjom, bardzo często działa pod wpływem impulsu. Mimo, że jedynymi środkami perswazji, jakie uznaje, są przemoc i tortury, a przyjaciół rodziny Wilka można policzyć na palcach jednej ręki, to właśnie ten klan najszybciej odbudowuje siły po zakończonej wojnie. W ostatecznym rozrachunku to Kagi Kara ma rację – strach, przemoc i terror wystarczą, by zdobyć posłuszeństwo poddanych i napełnić kieszenie złotem.
  • Joe "Two Fingers" Strider - najbardziej znany silnoręki klanu Szarego Wilka. Wyróżnia się bezwzględnością, nawet wśród najgorszych szumowin Syndykatu. Plotka głosi, że Joe nie jest człowiekiem, a jedynie cyborgiem sterowanym przez specjalnie skonstruowaną SI.

Andrzej "Enc" Stój

Kanoniczny
Kanoniczny

Artykuł ma zawierać tylko treści pochodzące z oficjalnego podręcznika. Prosimy o uwzględnienie tego podczas edycji.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.