FANDOM


Kitty Vance to nieżyjąca już, była członkini U.O. G-9,
Vance

Kitty Vance

porwana i zamordowana w trakcie pełnienia służby, przez należący do Syndykatu klan Czarnego Smoka.

HistoriaEdytuj

Kitty od dziecka była zafascynowana sztukami walki. Ta pasja pozwoliła jej osiągnąć mistrzowskie opanowanie kilku z nich, dzięki czemu droga do międzyplanetarnej kariery sportowej w sztukach walki stanęła dla niej otworem. Niestety już po kilku rozegranych walkach na ligowych arenach, okazało się że dziewczyna posiada cechę która dyskwalifikuje ją jako dobrą, zdobywająca sławę i medale zawodniczkę. Na sześć rozegranych walk, Kitty zasadniczo rzecz biorąc wygrała wszystkie, ale w pięciu przypadkach została zdyskwalifikowana za wyjątkowo brutalne zmasakrowanie przeciwniczki. Vance po prostu lubiła zadawać ból swoim oponentom. Podczas konferencji zwołanej po zapadnięciu decyzji o nie dopuszczaniu panny Vance nigdy więcej do walk ligowych, jeden z dziennikarzy zażartował że ze swoją dzikością i drapieżnością powinna ona wstąpić do U.O.G-9, ponieważ tam będzie miała przemocy pod dostatkiem. Kitty potraktowała sugestię śmiertelnie poważnie i już rok później odbywała swój pierwszy patrol w mundurze Ulicznego Oficera.

Vance bardzo szybko spiknęła się z Jackiem Zahnem, który odznaczał się - podobnie jak ona - nieokiełznaną naturą i nie przebieraniem w środkach jeśli chodzi o walkę z przestępczością. Zahn i Vance stworzyli duet najbardziej brutalnych i bezwzględnych Ulicznych Oficerów jacy chodzili po ulicach GEO-9 w całej historii miasta. Szczególnie ponurą reputację Kitty zyskała sobie z powodu zwyczaju wyzywania niektórych przestępców do walki na gołe ręce (lub noże, pałki, łańcuchy), a następnie masakrowaniu ich, zakańczanym zazwyczaj śmiercią przeciwnika.

Wojna z Czarnym SmokiemEdytuj

Podczas jednej z samotnych akcji, Vance dostała się do klubu w którym przebywał - w otoczeniu wianuszka ochroniarzy - syn jednego z szefów klanu Czarnego Smoka. Vance zabiła wszystkich ochroniarzy i zrobiła to z czego była znana – wyzwała chłopaka na pojedynek. Wiedząc z kim ma do czynienia, obeszła się z bandziorem wyjątkowo brutalnie, nawet jak na nią. W efekcie klan Czarnego Smoka poprzysiągł zabić policjantkę w wyjątkowo okrutny sposób.

Szefowie klanu wynajęli jednego z najlepszych płatnych zabójców działających na Ash – wspomaganego cyberwszczepami poprawiającymi refleks i zręczność, mistrza sztuk walki o przydomku Sculptor. Znając zamiłowanie dziewczyny do pojedynków, klan zaaranżował sytuację przekazania narkotyków w jednym z barów, uprzednio informując o spotkaniu panne Vance poprzez podstawionych szpicli. Kiedy ta pojawiła się w knajpie, będący na miejscu Sculptor wyzwał ją na pojedynek. Morderca pewnie i tak wygrałby walkę, ale uprzedzony przez Syndykat o umiejętnościach przeciwniczki, dodatkowo naładował się solidną porcją najsilniejszej odmiany metaamfetaminy. Niecałą minutę po rozpoczęciu pojedynku, nieprzytomna i spętana Kitty była transportowana do siedziby żądnego zemsty klanu. Po kilku dniach tortur i bicia, zmasakrowane zwłoki Vance zostały dostarczone – w kawałkach - przez firmę kurierską do siedziby U.O.G-9.

Śmierć panny Vance sprowokowała reakcję Zahna, której efektem była słynna masakra w Czarnym Lodzie.

PlotkiEdytuj

  • Są tacy ktorzy twierdzą że dostarczone do kwatery głównej U.O. G-9 ciało wcale nie należało do Vance. Te same osoby twierdzą że dziewczyna żyje, do dziś przetrzymywana i torturowana w siedzibie klanu Czarnego Smoka.
  • Podobno w GEO-9 niedawno znów pojawił się Sculptor. Nie wiadomo czy wykonuje w mieście jakieś zadanie, ale Jacka Zahna to nie obchodzi - oficer już węszy, i skoro ma zabójcę na swoim terenie zrobi wszystko aby go dorwać.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.