FANDOM


Vros
John Vros był pierwszym dyrektorem GreenSeed na Ash. Został tutaj wysłany przez korporację, kiedy ta otrzymała zlecenie na budowę kilku obiektów na terenie miasta GEO-9. Korporacja GreenSeed widziała dla siebie przyszłość na planecie, wysłała więc Vrosa by objął stanowisko dyrektora filii na Ash, jako że był on jednym z najlepszych ludzi jakimi dysponowała GreenSeed.

Kariera Vrosa, który zaczynał w GreenSeed jako head manager jednego z projektów, to pasmo mniejszych i większych sukcesów. Vros był na tyle inteligentny by podejmować trafne decyzje, jednocześnie podkopując reputację swoich przełożonych i po jakimś czasie przejmując ich stanowiska. W ten właśnie sposób doszedł w końcu do momentu, w którym korporacja postanowiła powierzyć mu bardzo ważną rolę dyrektora nowo otwartej filii z dużymi szansami na rozwój i zawojowanie lokalnego rynku.

Vros energicznie przystąpił do pracy, czego efektem był szybki rozwój GreenSeed w GEO-9. Ukończono kilka projektów dla miasta, zaś wiele kolejnych nadchodziło od prywatnych inwestorów. Korporacja wzbogaciła się na tyle by wykupić w mieście dużą działkę i otworzyć na jej terenie rozległy kompleks placówek naukowych i badawczych nazwanych GreenFields. Zasługi Vrosa były ogromne i wróżono mu stołek w zarządzie korporacji, jednak w kilka dni po globalnej awarii terraformerów na Ash znaleziono go martwego w jednej z alejek parku wybudowanego przez korporację. Ów park nosi dziś nazwę Ogrody Vros, by upamiętnić nazwisko człowieka który nadzorował jego budowę i który umarł na jego terenie.

Teorie dotyczące śmierciEdytuj

Pomimo sekcji zwłok i szeregu przeprowadzonych analiz, nie udało się ustalić co było przyczyną zgonu dyrektora Vrosa. I mimo że większość woli myśleć że umarł on z przyczyn naturalnych, to pojawiło się kilka teorii na temat jego śmierci. Na szczególną uwagę zasługują dwie z nich.

  • Według wielu osób za śmiercią Vrosa stoi Ariel Weintraub, obecnie główny bioinżynier korporacji. Vros miał blokować moralnie dwuznaczne projekty Weintrauba, który wówczas był jednym z kilku kierowników laboratoriów i dopiero piął się po szczeblach kariery. Głównym dowodem na jaki wskazują zwolennicy tej teorii jest fakt, że po śmierci Vrosa kodeks etyczny korporacji mocno zliberalizowano, co pozwoliło na prowadzenie badań na które dotychczas nie pozwalano. A osobą która trzymała pieczę nad tymi projektami, i która dzięki osiągniętym rezultatom awansowała oraz stała się znana, był właśnie Ariel Weintraub.
  • Druga z teorii dotyczy kontaktów pomiędzy GreenSeed i Infinity. Podobno kilka miesięcy przed awarią terraformerów dyrektor Vros został zaproszony do Infinity Tower na rozmowę z zarządem korporacji Infinity, która pragnęła nawiązać współpracę z GreenSeed. Vros był bardzo pozytywnie nastawiony względem możliwej kooperacji, jednak jego entuzjazm zgasł po ostatniej, czwartej wizycie w budynku Infinity. Podobno podczas owej wizyty było mu dane spotkać się i porozmawiać ze Starcem. Osoby które współpracowały wówczas z Vrosem twierdzą że dyrektor stał się mocno przygaszony, a jego normalny entuzjazm zastąpiło wieczne rozkojarzenie. Vros, według ówczesnych współpracowników, zaczął się czegoś lękać. Spekuluje się, że podczas wizyty u Starca było mu dane zobaczyć lub usłyszeć coś, czego nie powinien być świadkiem. W każdym razie, niedługo potem nastąpiła awaria terraformerów, zaś kilka kolejnych dni później Infinity wycofało ofertę współpracy z GreenSeed a John Vros został znaleziony martwy. Zwolennicy tej teorii są pewni, że Vros został zabity z rozkazu Starca – obawiającego się wyjścia na jaw czegoś o czym dyrektor GreenSeed wiedział.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.