FANDOM


Dziewczyna Madame Sofii

Iria

Iria jest jedną z najlepiej znanych i najbardziej utalentowanych dziewczyn z Salonu szczęścia madame Sofii. Większość czasu spędza na różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych, pełniąc rolę osoby towarzyszącej wysoko postawionych biznesmenów lub przedstawicieli różnorakich organizacji. Choć Iria widywana jest jako towarzyszka wielu ludzi, jej oficjalnym mecenasem jest jeden z szefów firmy kurierskiej Speedex.

HistoriaEdytuj

Łatwo spostrzec że Iria nie pochodzi z Ash. Zdradzają to jej nietypowo ukształtowane uszy (przez niektórych uważane za wyjątkowo egzotyczne i pociągające) - efekt drobnych genetycznych zmian mających przystosować jej przodków do zasiedlenia planety z której pochodzi. Nie wiadomo jednak skąd dokładniej przybyła Iria. Jej znajomość wielu innych planet pozwala sądzić, że zwiedziła sporą ich liczbę nim osiadła na Ash.

Przed przybyciem do GEO-9 Iria nazywała się Ami Tomoko. Mimo dorosłego już wieku, została przyjęta do Salonu Szczęścia gdzie przybrała nowe imię - Iria. Przychylność Madame Sofii zyskała sobie swoją szeroką wiedzą o innych kulturach, urodą, oraz wspaniałymi zdolnościami tanecznymi. Zauważalnym była także jej znajomość etykiety, zdradzająca wysokie urodzenie dziewczyny. Madame postanowiła dać jej szansę i poddała ją przyspieszonemu szkoleniu na pełnoprawną członkinię swojego Salonu. Debiut Irii wśród mieszkańców GEO-9 wypadł jak najbardziej pomyślnie, i wkrótce dziewczyna zaczęła się obracać w znakomitym towarzystwie przedstawicieli rodzin Syndykatu oraz rozmaitych biznesmenów.

Dzięki swojemu talentowi Iria znalazła sobie mecenasa o wielkich wpływach, będącego jednym z zarządców firmy Speedex. Ten sam kontakt szerzej otworzył dziewczynie drzwi do środowiska powiązanego z Syndykatem. Obecnie Iria jest osobą poważaną, której towarzystwo jest wysoko pożądane na większości wydarzeń kulturalnych. Ze względu na swe powiązania, jest także wysoce respektowana i dobrze traktowana.

TajemnicaEdytuj

GEO-9 stanowi kryjówkę dla wielu uciekinierów. Tak samo stało się w przypadku Ami Tomoko. Dziewczyna przemierzyła kawałek kosmosu nie z własnej woli. Jej rodzinna planeta była miejscem spokojnym i pięknym, szczególnie jak na obecne, niespokojne czasy. Tomoko jednak podpadła niewłaściwej osobie. Nie wiadomo co dokładnie się stało, prawdopodobnie jednak dziewczyna nieświadomie lub w samoobronie doprowadziła do czyjejś śmierci. Tak czy inaczej, dotknęła kogoś wystarczająco by ten kosztem własnej duszy podpisał wyrok śmierci na dziewczynę i przywołał Zylica - Ogara Zniszczenia.

Od tego czasu Tomoko uciekała z planety na planetę, próbując oddalić się od nieuchronnej zagłady. Jednak albo jej fundusze skończyły się wraz z przelotem na Ash, albo też zmęczyła ją wieczna ucieczka. Grunt że postanowiła zaszyć się w chaosie GEO-9. Salon Szczęścia pozwolił jej przy tym zmienić tożsamość i przeniknąć do towarzystwa najbardziej niebezpiecznych ludzi, jakich mogłaby sobie życzyć jako ochronę - Syndykatu.

Ciężko powiedzieć, czego spodziewa się Iria. Prawdpodobnie zdążyła się już przyzwyczaić do myśli o nadciągającej śmierci, jednak jak każdy człowiek trzyma się ostatnich strzępków nadziei. Nikt jeszcze nie uniknął zniszczenia z rąk Zylica, jednak może istnieje na to sposób? A może Ogar w końcu porzuci ofiarę, widząc że ta wymyka mu się już tak długo?

W tym miejscu warto zauważyć, że nieco inne światło rzucają na Irię dane gromadzone na jej temat przez Speedex. Firma stara się gromadzić akta dotyczące najbliższych współpracowników - Iria została podciągnięta do tego statusu. Według informacji zebranych przez firmę Iria cierpi na urojenia prześladowcze. Ciężko powiedzieć czy informacja ta wynika ze zbyt małej wiedzy o przeszłości dziewczyny, czy też wręcz przeciwnie - z prawidłowego jej zinterpretowania.

PlotkiEdytuj

  • Podobno Iria potajemnie spotyka się z rajdowcem i członkiem gangu Czarnych Jeźdźcy - Davidem Millsem. Para kochanków ukrywa to, ponieważ Iria jako dziewczyna z Salonu Szczęścia, nie ma prawa do utrzymywania stosunków z kimkolwiek innym niż jej mecenas.
  • Madame rzekomo darzy Irię szczególnymi względami. Być może jest to litość dla biednej dziewczyny, a być może tylko chęć wykorzystania jej talentu dla własnych celów. Ważne, że nawet mimo niewątpliwych zdolności Tomoko, niewytłumaczonym pozostaje dlaczego została przyjęta do Salonu w tak późnym wieku.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.