FANDOM


I-846

Wyludnione ulice sektora I-846

I-846 to leżący na uboczu sektor dzielnicy Infinity Yards. Ogrodzony jest - tak jak reszta dzielnicy - wysokim ogrodzeniem. O ile jednak cała dzielnica odgrodzona jest od reszty miasta wysokim ogrodzeniem z siatki, o tyle I-846 jest zasłonięte przez stalowy płot, w którym praktycznie brak prześwitów. Na sektor I-846 zaglądnąć można tylko z wyższych pięter sąsiadujących z tym terenem budynków, znajdujących się już poza Infinity Yards.

Ten sektor jest częstym obiektem spekulacji na temat działań korporacji Infinity w GEO-9, albowiem jego ulice są wyludnione, zaś w budynkach tylko sporadycznie zapala się światło i widać jakąś aktywność. Jedynym co porusza się po drogach przecinających I-846 są uzbrojone patrole w wojskowych łazikach. Jak dotąd nie znalazł się nikt na tyle głupi by przedostać się na teren sektora i sprawdzić co jest w budynkach (lub też znalazł się, ale nie zdołał powrócić by opowiedzieć o tym co odkrył).

Przeznaczenie i IncydentEdytuj

I-846 było sektorem w którym znajdowały się budynki należące do wydziału Infinity zajmującego się badaniem Mrocznych Bogów i zapomnianych cywilizacji, a także doświadczeniami z artefaktami które zostały odnalezione na pobliskich planetach, a które pochodziły najprawdopodobniej od starszych ras.

Cztery lata temu doszło do Incydentu, czyli udanego uruchomienia jednego ze starożytnych urządzeń, jednak wynik jego działania był dla pracowników Infinity o tyle zaskakujący, o ile zgubny. W momencie uruchomienia artefaktu prawie cały sektor znany jako I-846 zniknął na kilka sekund. Kamery zarejestrowały efekt zapadania się ulic i budynków w sobie, tak jakby były papierowymi konstrukcjami które ktoś nagle zgniótł. Po zaledwie sześciu sekundach budynki i ulice powróciły na swoje miejsce, jednak z powrotem nie pojawił się żaden człowiek przebywający wówczas na terenie sektora. Zarząd wraz ze Starcem zarządził natychmiastowe zamknięcie dzielnicy i odgrodzenie jej wysokim płotem przed wzrokiem ciekawskich spoza terenu Infinity Yards. Zniknięcie pracowników zatuszowano dosyć łatwo, jako że prawie wszyscy byli pracownikami korporacji spoza GEO-9 i mieszkali na terenie dzielnicy należącej do Infinity, prawie wcale nie poruszając się poza nią. Pozostałych pracowników zastraszono i polecono im trzymać języki za zębami pod groźbą poważnych konsekwencji.

Decyzja o odcięciu I-846 okazała się niezwykle trafna z powodu anomalii do jakich doszło po kilku dniach na terenie sektora, i do jakich dochodzi po dziś dzień. Z powodu tego co zdarza się sporadycznie na terenie I-846, sektor jest nieustannie patrolowany przez uzbrojone oddziały żołnierzy korporacji.

AnomalieEdytuj

I-846 pomimo że wyludnione, staje się co jakiś czas areną niezwykłych wydarzeń do których dochodzi od czasu incydentu ze zniknięciem sektora. Owe anomalie objawiają się tym, że sporadycznie w niektórych budynkach zapalają się światła i przez okna można zobaczyć pracowników którzy zniknęli - uciekających w panice korytarzami, rozszarpywanych na kawałki przez demoniczne bestie, kulących się w strachu przed nieznanym lub samookaleczających się w pełnej obłędu ekstazie. Czasem słychać z budynków nieludzkie wrzaski a widoczne przez szyby pomieszczenia skąpane są we krwi i szczątkach, lub pokryte pulsującą, czarną pleśnią w której uwięzieni nieszczęśnicy wiją się z bólu, rozpuszczając się jakby pod wpływem silnego kwasu. Przekonano się, że wchodząc do budynku podczas występowania anomalii - kiedy przez szyby widać iście dantejskie sceny - w środku zastaje się puste pomieszczenia pozbawione jakiejkolwiek aktywności, tak jakby okna były ekranami na których wyświetlany jest dla patrzących makabryczny film.

Rzeczy które można zobaczyć zza szyb są przerażające i powodują skurcze żołądka, nie są jednak niebezpieczne dla obserwatorów. Zdarza się że kiedy czas trwania anomalii się kończy i szyby stają się na powrót tylko szybami, "coś" jednak pozostaje na terenie I-846. Tym czymś są zawsze zdeformowani, okaleczeni pracownicy którzy zniknęli podczas Incydentu a teraz powrócili. Nie są oni już jednak ludźmi – to potwornie wypaczone karykatury, broczące czarną posoką z rozszarpanych ciał i bełkoczące mieszaniną znanych języków i zapomnianych dialektów obcych ras. Wychodzą z budynków, pałając żądzą zadawania śmierci wszystkiemu co stanie na ich drodze. Niektóre stosunkowo łatwo zabić lub złapać, jednak zdarzają się i takie które są nadnaturalnie silne, szybkie i odporne, a nawet takie które posiadają jakieś niezrozumiałe zdolności – ich krew jest silnie żrąca, z ciał wyrastają niezwykle twarde kolce z nieznanego człowiekowi materiału, potrafią instynktownie posługiwać się telekinezą lub otacza je niewidzialna aura powodująca rozpuszczanie się żywych tkanek.

Infinity kładzie nacisk na to by potwory łapać, celem przeprowadzania na nich badań, jednak czasem pojmanie jest zbyt niebezpieczne a zagrożenie że istota wydostanie się poza teren I-846 tak wielkie, że żołnierze dostają rozkaz zabicia potwora. Wówczas, do znajdujących się głębiej na terenie Infinity Yards nowych laboratoriów wydziału, dostarczane są jedynie szczątki.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.