FANDOM


Rage&agresion
Jest jednym z dwóch bogów, którzy towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. Inspiruje wodzów, wywołuje wojny, zamienia zwykłych ludzi w bezlitosnych morderców zdolnych do najbardziej okrutnych i odrażających zbrodni. Gryt jest wszędzie tam, gdzie przelewa się krew, wspierając jednocześnie obie strony. Mówi się, że to on, a nie Pożeracz Światów, jest najpotężniejszym bogiem i jego powinniśmy się obawiać najbardziej. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy – ludzie zabijali się od wieków, zabijają dziś i będą zabijać po kres dziejów. Pan Wojny jest nie tyle przeciwnikiem, co towarzyszem człowieka. Gryt to nie tyle odrębna jednostka, co rzesza pozbawionych ciał istot, połączonych wspólną świadomością. Mieszkają w głębi serc i dusz ludzi, zatruwając ich i zamieniając w oszalałych zabójców. Żywią się przelaną krwią, wspomnieniami o mordach i emocjami, jakie wówczas odczuwali. Im dłużej Gryt przebywa w umyśle ofiary, tym zimniejsza się ona staje: giną w niej wszelkie uczucia. Nieszczęśnik traktuje żywe istoty jak przedmioty i rozróżnia nie przyjaciół oraz wrogów, lecz
narzędzia i przeszkody. By osiągnąć cel, wykorzystuje te pierwsze w celu zniszczenia drugich. Gdy zabraknie pionków, którymi może manipulować, bierze sprawy w swoje ręce.

Pan Wojny był obecny w świadomości ludzi od zawsze, choć dopiero obecnie, po przebudzeniu innych bogów, objawił swą prawdziwą moc. W dawnych wiekach wpływał na pojedyncze jednostki, szeptał do ich umysłów, starając się nakłonić do posłuszeństwa i obiecując w zamian olbrzymią władzę. Obecnie jest w stanie wpływać nie tylko na większą liczbę istot, ale również oddziaływać mocniej. To, co niegdyś było szeptem, teraz jest krzykiem. Mówi się, że głos Pana Wojny słyszą nie tylko ludzie, ale również bestie Hordy, a nawet sami bogowie. To on ma rzekomo popychać plugastwo Pożeracza Światów do ataków na kolejne światy, często kierując je nie tyle w miejsca, które można łatwo opanować, ale ku dobrze bronionym układom. Wyzwolona podczas bitew złość i agresja, przelana krew oraz śmierć tysięcy istot mają mu dawać olbrzymią potęgę. Gryt nie pragnie zniszczenia wszechświata – gdyby ludzie zwyciężyli bogów lub zostali przez nich pokonani, znikłaby wszelka moc, jaką posiada Pan Wojny, a on sam mógłby odejść w niebyt. Z tego powodu stara się wyrównać siły walczących, wspierając zależnie jedną lub drugą stronę. Jednym daje odwagę, innym olbrzymią siłę i umiejętności.

PrzypisyEdytuj

Andrzej "Enc" Stój w Nemezis str. 167-168

Kanoniczny
Kanoniczny

Artykuł ma zawierać tylko treści pochodzące z oficjalnego podręcznika. Prosimy o uwzględnienie tego podczas edycji.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.