FANDOM


Grand Sand Arena

Koncert w Grand Sand Arena

Pipi

Pietia "Pipi" Pawłow - wieloletni mistrz boksu

Jednym z bardziej wyróżniających się obiektów w GeoSands jest Grand Sand Arena - miejsce najlepiej znane z odbywających się w nim turniejów bokserskich. Budynek mieści w sobie ok 20 tys. ludzi, którzy zasiadają na miejscach wyznaczonych dookoła położonego w centrum ringu. W Grand Sand Arena odbywają się walki wszelkiego pokroju - od boksu, przez sumo, do tzw. Mixed Martial Arts, jednak od zawsze największe emocje budził właśnie klasyczny boks. Powierzchnia areny jest oczywiście dostosowywana zależnie od wydarzenia. Z rzadka odbywają się tu także koncerty - jest to np.: jedna z ulubionych scen znanej gwiazdy Miko Eguchi.

Liga bokserskaEdytuj

W Grand Sand Arena co trzy lata rozgrywają się turnieje oficjalnej ligi bokserskiej Ash. Na najważniejszych walkach zwykli pojawiać się tu przedstawiciele różnych rodzin Syndykatu, oraz największych korporacji. Każda ze stron posiada swoich faworytów, a także chętnie wydaje olbrzymie pieniądze na oficjalnych zakładach.

Sześć lat temu Grand Sand Arena wygrało także możliwość bycia gospodarzem odbywającego się raz na 5 lat Międzyplanetarnego Turnieju. Bilety z tamtych walk były niemal pięciokrotnie droższe niż zwykle. Biznesmeni z całego Eclipse, niezależnie od tego czy znaleźli się na terenie GSA czy nie, postawili wtedy całe fortuny na swoich 'rodzimych' bokserów. Kolejne rezultaty walk odbiły się echem samobójstw wzdłuż całego układu.

Od jakiegoś czasu mistrzem wagi ciężkiej Ash jest Pietia "Pipi" Pawłow. Trzy lata temu - podczas poprzedniego turnieju - w zawodach wystartował Mike Abel, który szybko stał się faworytem mas. Świeżo upieczony bokser ligowy zaskoczył wszystkich wygrywając walkę za walką i wszyscy podejrzewali, że wkrótce przejmie tytuł mistrza. Do finału między Pipim, a Abelem jednak nie doszło - na parę dni przed planowaną ostateczną walką Abel został kontuzjowany podczas walki ulicznej. Obrażenia uniemożliwiły mu powrót na ring. Pipi odbył więc walkę z zawodnikiem zajmującym kolejną pozycję w rankingu. Masakrując go na ringu podtrzymał swój tytuł.

KontrolaEdytuj

Wszystkie walki odbywające się w Grand Sand Arena muszą odbywać się według ściśle określonych zasad. Zawodnicy są dokładnie sprawdzani w poszukiwaniu wykorzystywanych przez nieuczciwych zawodników do zwiększania swoich szans leków, substancji mutagennych, wspomagaczy, czy cybernetyki i implantów. W przypadku niespełnienia którejś z reguł czystej gry, zawodnik jest dyskwalifikowany na miejscu.

PlotkiEdytuj

  • Podobno znaczna część walk jest ustawiana przez rodziny Syndykatu. Pogłoski tego typu przybrały szczególnie na sile po nagłym wypadku niespodziewanego pretendenta Mike'a Abela.
  • Przeciętnym zjadaczom chleba odradza się stawiania większych sum na walki bokserskie. W przypadku przegranej i niemożliwości spłaty konsekwencje mogą być o wiele gorsze niż bankructwo - mafia nie pozwala wodzić się za nos.
  • Podobno część z zawodników oficjalnej ligi pojawia się także w bardziej brutalnych walkach, w tzw. Podziemnej Lidze, odbywającej się poza Grand Sand Arena. Jeśli jednak to robią, czynią to anonimowo.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.