FANDOM


Goran Dragović
Jeden z szemranych pośredników i poręczycieli przestępczego światka GEO-9. Jeśli potrzebujesz ubezpieczenia pożyczki udzialanej przez Syndykat lub inną, nie do końca legalną organizację, idziesz do Gorana. Jego specjalnością są transakcje dotyczące portu orbitalnego w Vayas Point. Zajmuje się też pośrednictwem i werbunkiem. Często pierwszą i ostatnią osobą, jaką widzą spragnieni wrażeń lub poszukujący pożyczki członkowie załóg lądujących w porcie, jest Goran, który - jak sam mawia - „może załatwić wszystko i niech go wydymają jeśli jest inaczej”. Naiwni lub zdesperowani trafiają, dzięki „świetnym okazjom” Gorana, na najbardziej paskudne łajby transportujące odpady przemysłowe, radioaktywne, a czasem nawet giną bez wieści.

HistoriaEdytuj

Brak dokładnych informacji o przeszłości Dragovicia. Plotka głosi, że pochodzi z bogatego rodu szlacheckiego z Bariz, który zainwestował potężne środki w rozwój GEO-9. Na skutek awarii terraformerów szlachta straciła cały majątek i została zmuszona do ogłoszenia bankructwa. Hańba bankructwa spowodowała wykluczenie byłego rodu Gorana ze stanu szlacheckiego. Nazwisko Dragović zostało przybrane, aby uciec przed wierzycielami upadłego rodu i odsunąć złą sławę bankruta. Jedno jest pewne - Goran od dzieciństwa mieszka w GEO-9 i w bardzo wczesnym wieku rozpoczął rozkręcanie swojego interesu na ulicach Aleji Tygrysów. Być może cała opowieść o szlacheckim pochodzeniu jest jedynie bajką. Goran przez kilka lat pracował jako negocjator terenowy dla Syndykatu - to taka słabsza wersja silnorękiego; najpierw przychodzi negocjator i próbuje wytłumaczyć dłużnikowi żeby oddał po dobroci, a jak nie to przychodzi silnoręki i łamie gościowi nogę albo dwie.

Wygląd i zachowanie Edytuj

Goran to niewysoki łysiejący brunet który wygląda na około 50 lat. Rozbudowana sylwetka sugeruje lata ćwiczeń lub wspomagania farmakologicznego. Podczas swojej pracy dla Syndykatu był znany ze swych umiejętności perswazji. Chwali się że nigdy podczas swej kariery nie musiał użyć przemocy - zawsze udawało mu się przekonać przeciwnika persfazją werbalną. Z pozoru bardzo przyjazny, z każdym łatwo znajduje wspólny język. W rzeczywistości jest zimnokrwistym gadem pozbawionym wyższych uczuć. Jedyne co napędza Gorana, to chciwość.

Obszar działania Edytuj

Dragović poręcza, w zamian za złodziejski procent, różne ryzykowne przedsięwzięcia. Choć głównie przesiaduje w swoim kantorze w Alejach Tygrysów, to jest znany w całym GEO-9. Jeśli ktoś szuka zabepieczenia ryzykownego interesu, prędzej czy poźniej trafi na niego. Dragović posiada dobre kontakty z Syndykatem i choć nie należy do żadnego z klanów, jest przydatny i jako taki objęty immunitetem. Oczywiście wszystko ma swoje granice i nie inaczej jest z immunitetem Gorana. Jest też najlepszym kontaktem jeśli chodzi o pośrednictwo w nielegalnych interesach

Goran w swoich interesach często korzysta z pomocy rodziny (czy to domniemanej czy prawdziwej). Jednym z najczęściej angażowanych współpracowników i podwykonawców Dragovica, jest jego kuzyn Leo Kovač - pilot i właściciel niezależnego transportowca Slobodna Dalmacija.

Plotki Edytuj

  • Podobno Dragović zgodził się, w zamian za 20% udziału w zyskach, ubezpieczyć pożyczkę pod zastaw transportera klasy Sectoral o dźwięcznej nazwie Hablador. Ubezpieczenie obejmuje wypłatę kwoty 2.000.000$ wierzycielom, którzy pożyczyli załodze Habladora pieniądze pod zastaw części statku. Ubezpieczenie zostało zawarte na wypadek gdyby transporter nie powrócił z misji. Pechowo dla Gorana właśnie nastąpił taki wypadek i aktualnie ma on tydzień na wypłacenie jednemu z klanów Syndykatu okrągłej sumki. Problem jest tym większy, że zwabiony pokusą łatwego zysku, Goran sporo zaryzykował udzielając poręczenia pożyczki załodze Habladora. Równocześnie kilka innych nieudanych inwestycji spowodowało, że ewentualna wypłata odszkodowania za transporter pochłonie niemal cały jego majątek. Aby ratować biznes przed ruiną Goran poszukuje śmiałków, którzy mogliby odnaleźć statek i sprowadzić go z powrotem.

Materiały dla Mistrzów Gry Edytuj

Scenariusz przygody dla początkujący graczy, związany z postacią Gorana Dragovicia.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.