FANDOM


Fashionweek

Jedna z modelek podczas pokazu otwierającego imprezę

GEO Fashion Week to największe wydarzenie w świecie mody nie tylko w GEO-9, ale także na całym Ash. Ponadto jest to bodajże jedyne wydarzenie które jest w stanie przyciągnąć na zamrożoną i umierająca planetę wiele znakomitości z całego układu, a nawet spoza niego.

HistoriaEdytuj

GEO Fashion Week było początkowo imprezą organizowaną w Victorii, i nosiło nazwę fASHion Week. Impreza od początku ściągała największe sławy wśród modelek, projektantów i zamożnych elit Eclipse. fASHion Week został przeniesiony do GEO-9 na prośbę właścicieli wywodzącego się z tego miasta Domu Mody van DriesCalvina i Victora van Dries. Oczywiście przenosinom pomogły również wpływy jakie bracia mieli w środowisku, oraz niemała kwota jaką wydali na zorganizowanie eventu w swoim mieście. Owe przenosiny miały być jednorazowe i kolejnego roku impreza znów miała odbyć się w Victorii, jednak wysoki poziom organizacji, wspaniała lokacja jaką jest wybieg Parade Parade oraz zachwyt mediów i zaproszonych gości, spowodował że fASHion Week już nigdy nie zostało zorganizowane w żadnym innym mieście. Po dwóch kolejnych - i równie udanych - edycjach mających miejsce w GEO-9, zmieniono nazwę imprezy na GEO Fashion Week.

ObecnieEdytuj

Na dzień dzisiejszy GEO Fashion Week jest najlepiej zorganizowaną, najdroższą i najściślej chronioną imprezą odbywającą się na powierzchni Ash. Ze względu na obecność wielu możnych i sławnych osób, na czas imprezy mobilizowane są nie tylko służby porządkowe GEO-9, ale w celu ochrony VIP-ów do miasta ściągany jest z pobliskich aglomeracji kontyngent prawie pięciuset funkcjonariuszy. W Golden Terrace aż roi się od policjantów, wokół wybiegów roi się od reporterów, zaś w najlepszych hotelach roi się od sław i celebrytów. Miasto wydaje ogromne sumy na ów tygodniowy modowy event, jednak nikt dziś już nie wyobraża sobie życia kulturalnego miasta bez tej imprezy,

PlotkiEdytuj

  • W kuluarach mówi się że zły pokaz podczas GEO Fashion Week z miejsca zamyka wszystkie ścieżki młodym projektantom. W przeszłości kilkakrotnie okazało się to prawdą, dlatego każdy uważa by nie mieć w swojej ekipie sabotażysty pracującego dla konkurencji, która chętnie widziałaby oponenta pognębionego i pozbawionego szans na zaistnienie.
  • Ilość funkcjonariuszy potrzebna dla zabezpieczenia imprezy jest tak duża, że biedniejsze dzielnice zostają prawie pozbawione służb porządkowych. W tych gorszych dzielnicach GEO Fashion Week to czas zwiększonej swobody dla gangów i przestępców wszelkiego sortu. Z bałaganem jaki przez ten czas robi się w słabo chronionych dzielnicach, funkcjonariusze starają się potem uporać przez kilka pracowitych tygodni.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.