FANDOM


Niegasnące kominy Furnasu

Wiecznie dymiące kominy Furnasu

Furnas

Widok na Furnas.

FabrykaNaFurnasie

Jedna z opuszczonych fabryk.

Przemysłowe centrum GEO-9 i całego Ash. Największy kompleks industrialny na powierzchni całej planety.

HistoriaEdytuj

Furnas był pierwsza dzielnicą GEO-9. Kompleks wybudowano na potrzeby eksperymentalnego geo-terraformera. Wokoło projektu powstawały kolejne fabryki produkujące podzespoły, huty wytapiające surówkę oraz kompleksy chemiczne wytwarzające tworzywa sztuczne.

Po udanym eksperymencie zbudowano pięć kolejnych geo-terraformerów. Do tego czasu wokół Furnasu powstało całe miasto.

ObecnieEdytuj

W trakcie recesji zakmnięto wiekszość fabryk, właśnie to przyczyniło się do obecnego stanu GEO-9, pogłębiającej się biedy i powolnego upadku cywilizacji w całym mieście. Znaczna część uratowanych zakładów przetrwała dzięki zleceniom od wojska, przekształcając Furnas w największe centrum zbrojeniowe na całej planecie.

Praca na trzy zmianyEdytuj

Zakłady Furnasu nigdy nie stoją w miejscu. Kiedy jedna zmiana dobiega końca, jej miejsce zajmuje druga. Kolejka miejska kursuje między Furnasem a Podbrzuszem dowożąc kolejne grupy ludzi do miejsc pracy. Ulice Furnasu w godzinach zmiany wypełniają się dzikim tłumem ludzi i momentalnie pustoszeją gdy odjeżdża ostatni pociąg.

Miejsca godne uwagiEdytuj

  • Zautomatyzowane Zakłady Hetzera - historycznie pierwsze zakłady produkcyjne na terenie miasta. Obecnie jeden z wiekszych pracodawców broni i sprzętu wojskowego w GEO-9.
  • Kombinat chemiczny Pexxon - chemiczny kolos cieszący się reputacja najgorszego pracodawcy w całym mieście. Niskie pensje i złe warunki pracy to ponoć najmniejsze zmartwienia desperatów pracujących w tym molochu.
  • Dworzec kolei przemysłowej "Furnas" - największy dworzec kolejowy w GEO-9. Tutaj również znajdują się bocznice remontowe oraz zakłady taboru kolejowego.

PlotkiEdytuj

  • Podobno w tłumie pracowników ukrywa się poszukiwany przez świat przestępczy mściciel nazywany Scope.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.