Parada Festiwalu Smoków ciągnąca przez Aleje Tygrysów

Organizowany co roku na terenie Alei Tygrysów Smoczy Festiwal już dawno wpisał się w specyfikę tej dzielnicy GEO-9. Festiwal to jednodniowa impreza podczas której Aleje Tygrysów zapełniają się gapiami, chcącymi obejrzeć kolorowy korowód poprzebieranych postaci tańczących wśród lampionów przy akompaniamencie wpadającej w ucho muzyki.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Festiwal wywodzi się z tradycji jaką zapoczątkowała jedna z grup etnicznych zamieszkujących tutejsze alejki. Pierwotnie był to złożony z kilkudziesięciu osób kolorowy pochód, który zatrzymywał się na Nocnym targu, gdzie odgrywane zostawało przedstawienie dotyczące legend i tradycji. Co roku do imprezy dołączało coraz więcej chętnych osób, włączając do całości tradycje kultur z których się ci nowi uczestnicy wywodzili. W najlepszych czasach miasta, Festiwal Smoków był największa i najchętniej oglądana przez mieszkańców imprezą odbywającą się na ulicach GEO-9. Duża zasługa w propagowaniu tej imprezy należy do Klanu Złotego Smoka, który jako pierwszy wyłożył duże sumy dzięki którym Festiwal zyskał na rozmachu.

Obecnie[edytuj | edytuj kod]

Dziś Festiwal Smoków - pomimo zubożenia społeczeństwa, recesji i piętrzących się problemów – jest nadal najbardziej kolorową imprezą organizowaną w mieście. Nie jest już tak spektakularny i nie ma takiego rozmachu, jednak wiele osób stawia sobie za punkt honoru by impreza straciła jak najmniej ze swojej świetności.

Czas Festiwalu Smoków to także okres wzmożonej działalności służb porządkowych GEO-9, jako że od czasu rozłamu w Syndykacie, chaos związany z organizacją happeningu jest wykorzystywany przez skłócone ze sobą klany do przeprowadzania krwawych vendett. Praktycznie co roku znajduje się w którejś z bocznych uliczek zmasakrowane ciała żołnierzy klanów Syndykatu.

Plotki[edytuj | edytuj kod]

  • Podobno Klan Złotego Smoka nadal finansuje imprezę i czerpie z tego jakieś korzyści. Wiele osób spekuluje na temat powodów Złotych Smoków, ale każda z tych teorii zawiera tak wiele białych plam, że ciężko w nie uwierzyć.
  • Od pewnego czasu mówi się o planowanej podobno od lat przez Klan Czarnego Smoka krwawej akcji, której celem mają być konkurencyjne klany. Akcja ta ma mieć miejsce podczas Festiwalu Smoków, jednak do dziś nie wydarzyło się nic co mogłoby sugerować że podczas kolejnej imprezy takie wydarzenie rzeczywiście może mieć miejsce.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.