FANDOM


EncomLab
Korporacja badawcza prowadząca badania podstawowe na zlecenie oraz własne projekty, których wyniki sprzedaje na wolnym rynku. Posiada szerokie spektrum działania - od astrofizyki po badania nanotechnologiczne. Prowadzi kilka dużych projektów wojskowych dla rządów największych planet w Sektorze Eclipse.

Korporacja jest znana z bezpardonowego podejścia do badań, działania na granicy etyki i obowiązujących przepisów, w celu osiągnięcia założonych celów naukowych. Z tego powodu stanowi jeden z podstawowych celów organizacji antykorporacyjnych, ekologów oraz wszelkiego rodzaju obrońców praw człowieka.  Firma ma reputację solidnej i prowadzącej rzetelne badnia badań. Mimo złej prasy i stosunkowo dużego kosztu wynajęcia Encom Corporation, jej renoma i wyniki pracy powodują, że kolejka oczekujących jest bardzo długa.

Przedstawicielstwa Encom Corporation znajdują się na wszystkich najważniejszych planetach Sektora Eclipse.

Wybrane projekty Edytuj

  • Projekt obserwacji astrofizycznych gwiazdy Sihnon - na drugiej planecie układu znajduje się kolonia badawcza korporacji, prowadząca obserwacje centralnej gwiazdy układu, przechodzącej unikalne zmiany fizyczne.
  • Projekt badawczy Argus - zlokalizowany w GEO-9 na planecie Ash, w systemie Eclipse. Projekt utajniony. Brak dokładnych danych.

Plotki Edytuj

  • Podobno Encom ma intensywnie testować na Cor nową broń przeciwko Hordzie. Dowództwo pokłada olbrzymie nadzieje w technologii opracowywanej przez korporację.
  • Jeden z kapitanów niezależnych statków transportowych twierdzi, że widział statek Encom Corporation startujący z powierzchni planety, przy użyciu napędu FTL. Według oficjalnie obowiązujących teorii, taki eksperyment powinien się skończyć olbrzymią katastrofą.
  • Encom Coporation prowadzi intensywną akcję rekrutacyjną w GEO-9. Twierdzą, że poszukują pracowników do odległych placówek badawczych. Co dziwne, do pracy są często przyjmowani ludzie bez jakiegokolwiek wykształcenia i doświadczenia naukowego.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.