Dr Ryness, przywódczyni Braterstwa Mutantów, wraz z ochroniarzami.

Mieszkańcy Labiryntu nie cieszą się dobrą sławą. Zniekształceni przez niestabilne modyfikacje genetyczne, przypominają bardziej stworzenia Hordy niż mieszkańców powierzchni. Nazywani Mutantami czy Wynaturzeńcami chowają się w ciemnych, ale też ciepłych korytarzach systemu grzewczego.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Mało kto wie że Mutanci to w dużej mierze była załoga kompleksu badawczego należącego do korporacji nuGen. Podczas katastrofy która miała miejsce w głównym kompleksie firmy, zostali uwięzieni w specjalnie przygotowanym na taką okazję schronie. Jednak system podtrzymywania życia uległ awarii i temperatura w schronie zaczęła drastycznie spadać, jedynym sposobem na przetrwanie było poddanie się eksperymentalnej mutacji nG-SA-Beta. Nowy genom był ucieleśnieniem genetycznego koszmaru - niedopracowany, niestabilny, niebezpieczny, lecz niezwykle kuszący. Znaczna ilość pracowników poddała się kuracji, zaś ci którzy odmówili ponieśli śmierć wskutek zamarznięcia.

Działanie genomu czasowo uodporniło nosicieli na mróz, lecz również zapoczątkowało niekontrolowane zmiany w ich organizmach. Zaczęły pojawiać się przebarwienia skóry, zmiana masy mięśniowej, struktury kości oraz psychiki. Część padła ofiarą obłędu lub umarła w bólach.

Ci którzy przeżyli znaleźli azyl w pozostałościach systemów grzewczych nazywanych Labiryntem.

Obszar Działania[edytuj | edytuj kod]

Mutanci prawie nigdy nie opuszczają Labiryntu. Komunikują się ze światem zewnętrznym za pośrednictwem Cortexu.

Większość z Odmieńców przed mutacją była wysoko wykwalifikowanym personelem naukowym. Znaczna część z nich zachowała swoje wcześniejsze zdolności, często starając się kontynuować badania w prowizorycznie urządzonych laboratoriach.

Członkowie[edytuj | edytuj kod]

Nie trudno odróżnić Wynaturzeńca od zwykłego obywatela. Mutacje widczone na pierwszy rzut oka zdradzają piętno nG-SA-Beta.

Dzieci Labiryntu dzielą się na dwa niezbyt przyjaźnie nastawione do siebie ugrupowania. Mutacja nie na wszystkich wpłynęła tak samo. Jeszcze przed wyjściem ze schronu między byłymi ludźmi zaczęły narastać konflikty, które wkrótce zaowocowały rozdzieleniem się mutantów na popleczników doktor Ryness, oraz na popleczników doktora Nolana.

Gdy tylko Dzieciom Labiryntu udało się wydostać ze swojej pułapki, dr Ryness okrzyknęła swoją grupę mianem Braterstwa Mutantów. W tym momencie nastąpił też rozłam na dwa osobne ugrupowania. Jeśli chodzi o zwolenników doktora Nolana, woleli nie afiszować się wielkimi nazwami, przyjmując przydomki nadane przez dawnych współpracowników - Śmieciarze - lub czasem padające z bardziej życzliwych ust - Nolanici.

Nie wszyscy wiedzą o podziale panującym wśród mutantów zamieszkujących Labirynt. Dlatego też poza tym miejscem wciąż używana jest ogólna nazwa - Dzieci Labiryntu. Większość ludzi nie widzi zresztą wyraźnej różnicy w usposobieniu obu grup i traktują ich wszystkich z równą niechęcią.

Jeżeli ktokolwiek spoza Labiryntu chciałby przyłączyć się do Braterstwa, w ramach rytuału przyjęcia musiałby poddać się bolesnej i częstokroć kończącej się śmiercią zabójczej mutacji. Jeśli chodzi o Nolanitów, są zdecydowanie przeciwni przekształcaniu kolejnych ludzi w wynaturzenia, nie odrzucają jednak rzadkiego wsparcia ludzi i przyjmą także do siebie każdego mutanta, któremu bardziej odpowiada ich spokojne usposobienie.

Nastroje społeczne[edytuj | edytuj kod]

Większość ludzi nie ufa żadnym mutantom, jednak przy wielości problemów w mieście nie ma miejsca na zorganizowany ruch lansujący nietolerancję względem tej grupy. Zamiast tego, ludzie ograniczają się po prostu do nie zadawania się z wynaturzeńcami. Ostatnio jednak, wśród najmniej tolerancyjnej części ludności GEO-9, zaczęły krążyć pomysły o przesiedleniu wszystkich Dzieci Labiryntu na teren Starych Doków, który i tak - nieprzystępny dla ludzi - mógłby posłużyć za swego rodzaju getto dla mutantów.

Plotki[edytuj | edytuj kod]

  • Mutanci są pomiotami Hordy. Zmieniając swoje ciała i umysły ostatecznie ofiarowali siebie Mrocznym Bogom.
  • Wiele osób uważa, że Wynaturzeńcy pilnują czegoś cennego leżącego na dnie Labiryntu. Wielu łowców nagród, w tym znany Kith Werner próbowali wykraść Mutantom ich tajemnice. Jednak nikt nie powrócił z ciemnej plątaniny rur i korytarzy.
  • Infinity wzynaczyło nagrodę za głowę każdego Dziecka Labiryntu. Nikt nie wie dlaczego tak duża korporacja przejmuje się losem tej garstki odmieńców.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.