FANDOM


Dobra, pierwsze koty za płoty. Po długim czasie opóźnienia wreszcie jest podstawowy art - może nie tak rozbudowany jak się spodziewaliście. Nie ukrywam, że liczę na Wasz feedback, wszelkie propozycje jak zwykle mile widziane.

Niedługo powinienem wrzucić jeszcze dwa kolejne arty dot. Armady. Nie rozpisywałem historii zgodnie z doktryną Enca ze Światotworzenia - pobić pianę można będzie później. Napiszcie co sądzicie.

Gulthank 11:35, wrz 1, 2011 (UTC)

Ja właśnie czegoś takiego oczekiwałem, i bałem się że przeholujesz. A zrobiłeś to tak, że dla mnie jest idealne :) Oczywiście dopisanych do stronnictw Szpitalników rezerwuję dla siebie :) / Qball


Nooo jest fajnie :)

Założyć nową akcjęna stronie głównej? Wez Ghulank tylko znajdz jakąs fajną fotę do armady i możemy jechać oficjalnie. Plus mam pytanie, czy moge rzwinąć nieco rozdziała - obszar działania. narazie jest tam tylko o fajterach. Dopisałbym kilka zdań o Konwoju :) Shareif 21:44, wrz 1, 2011 (UTC)

Akcja jak najbardziej tak. Fotki szukam. Długo to trwało ale zdążyłem na rocznicę święta każdego z ukrytej opcji niemieckiej (ukłony Herr Qball) ;). Oczywiście możecie edytować co tylko uważacie za stosowne, taka jest przecież filozofia wiki ;). IHMO oprócz fighterów trzeba by rozszerzyć opis działania na polu handlu (choć jest pobieżnie nadmieniony) oraz pomocy uchodźcom (co też jest tylko zasygnalizowane). Może przy okazji poszczególnych stronnictw będziemy o tym pisać, to się później zbierze razem.

Gulthank 05:50, wrz 2, 2011 (UTC)


Dzięki Gulthank :)

Jeśli chodzi o pomoc uchodźcom to nadmienieni przeze mnie Szpitalnicy są w założeniu taką służbą medyczną, mają statek szpitalny, przerobiony transportowiec na którym też mogą trzymać pacjentów, jakąś niewielką jednostke mogąca słuzyć za izolatkę. Do tego oprócz standardowej pomocy medycznej będą też mieli oddział służący pomocą na polach bitew - tacy fighterzy przeszkoleni medycznie, co jak trzeba to opatrzą a jak trzeba to rozniosą działkiem plazmowym. Jeśli chodzi o frakcję pomagającą uchodźcom to by się taka słuzba socjalna przydała - posiadająca kilka(naście?) dużych jednostek spełniających wyłącznie funkcje mieszkalni, jakieś słuzby zajmujące się zaopatrzeniem Armady w żarcie, wodę, ciuchy i środki higieny osobistej, urzedasów ewidencjonujących ludnośc oraz wyposaenie Armady itd. / Qball

Tak właśnie podejrzewałem, że nie dość ukrytej opcji niemieckiej jeszcze tu Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie próbujesz przemycić. Jak dla mnie to plus wzmianka o preferencyjnych kredytach na zagospodarowanie dla uchodźców udzielanych przez Sędziów powinno wystarczyć. Moje osobiste przekonania wstrzymują mnie przed nie tylko rozbudową ale nawet tworzeniem jakichkolwiek służb socjalnych. Wyobrażam sobie Armadę jako miejsce gdzie uchodźcy mają szanse ale muszą na nią ciężko pracować. Nikt (poza działalnością charytatywną) nikomu nic za darmo nie daje.

P.S. Qball jak dasz "~~ ~~" (bez spacji po środku) to automatycznie wstawia Twój podpis wraz z datą i godziną, wygodnie i widać kiedy byl wpis, nie żebym coś pouczał.

Gulthank 09:21, wrz 2, 2011 (UTC)


Yep. A ich flagowy okręt sie będzie nazywał Tannenberg.

Co do słuzb socjalnych to ja miałem na mysli tylko podstawy - przydzielanie miejsc, rozdzielanie żarcia itd. Za darmo nic nie ma, jako że uchodźcy płacą na ten socjal i dostaja w zamian pewne rzeczy. Po prostu słuzby socjalu bedą sie zajmowały ewidencjonowaniem miejsc, przydzielaniem mieszkalni, opróżnianiem wolnych lokali i przygotowywaniem ich dla nowych mieszkańców. Poza tym: kuchrzenie w wielkich wspólnych stołówkach, wydawanie żarcia w tychże itd. A żeby to działalo to każdy uchodźca ciężko haruje żeby móc z części swojej wypłaty opłacać socjal: zakup zarcia, pensje pracowników, administarcję.

PS. dzięki za hinta

Jakub "Qball" Kubal 09:40, wrz 2, 2011 (UTC)

Dodałem obrazki.

@Szeryf - na plakat operacji armada proponuję obrazek nr 1 na stronie (nazwa Armada3.jpg) jest dość duży, żeby dobrze wyglądał w powiększeniu.

Gulthank 10:36, wrz 8, 2011 (UTC)

Rzeczywiście ta Armada3 fajna :) Soryu za przerwę z mojej strony ale mam taki zapierdziel że dzienny czas na internet oscyluje w granicach 15 minut. Przynajmniej do poniedziałku tak będzie. A potem się zobaczy ;)

Jakub "Qball" Kubal 17:56, wrz 8, 2011 (UTC)

Dla mnie to zżynka z erupoejskiego komiksu i Battlestara Galactici ale w sumie to nic złego. ;]

Oczywiście można stwierdzić, że korzystałem z BS (komiksu nie czytałem dowiedziałem się o jego istnieniu już po rozpoczęciu projektu), jednak największą inspirację stanowił dla mnie motyw z ludźmi żyjącymi na tratwach - nomadów morza, z 3 tomu o Ziemiomorzu Ursuli K. Le Guin - "Najdalszy brzeg". Jest to zupełnie poboczny wątek występujący gdzieś pod koniec książki. Widzę Armadę i jej mieszkańców jako beduinów kosmosu - koczowników przemierzających bezkresne przestrzenie galaktyki Nemezis.

Gulthank 08:22, wrz 23, 2011 (UTC)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.